Sponsorlu Bağlantılar

apple store uygulama indirilemiyor hatası ve çözümü

2.032 views
Sponsorlu Bağlantılar

İOS işletim sistemine sahip Apple ürünleri, İphone, İpad, Mac uygulama indirme yeri Apple Store üzerinden yüklediği uygulamalar bazen sorun yaşata bilmektedir.

iphone cihazlarda veya diğer apple ürünlerde uygulama güncellemelerini yaparken tümünü güncelleme seçtiklerinde bazı uygulamaların güncellenmediği , bekliyor veya uygulama indirmek isterken uygulama indirilemiyor şeklinde beklediği sorunları ile karşı karşı kalındığı olmuştur.

Bu konumuzda “Uygulama İndirilemiyor”  hatası ve çözümü hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Bu sorunun çözümü nasıl sağlanır? bununla ilgili bilgilerimizi sizlerle paylaşacağız.

Apple Uygulama indirilemiyor sorunu nasıl çözülür?

Aslında uygulama indirilemiyor sorunu tüm İOS cihazlarında yaşanabilecek genel bir sorun olarak söyleyebiliriz, bunun nedeni önceki kullandığım İphone 4 ve sonrasından İphone 6 cihazlarında aynı sorunu yaşamam olmasıdır. Bununla ilgili çözüm adımları aslında çok kolaydır.

  • En baştaki çözüm yolu telefona reset atmak olacaktır. Uygulama indirme sorunu olarak en etkili adım Home+Güç Düğmesine basılı tutarak cihazı yeniden başlatın ve uygulamayı yeniden indirmeniz olacaktır.
  • İnternet bağlantınızı kontrol ediniz, kullandığınız mobil bağlantı bazen bağlantı simgesinin olması halinde bile bağlantı sağlayamamasıdır. Bu nedenle mobil internet bağlantı ayarlarını kapatın ve tekrar açarak yeniden internet bağlantısının olduğunu kontrol ediniz.
  • Wi-Fi üzerinden bağlantı sağlıyorsanız Wi-Fİ ayarlarını kapatarak yeniden bağlantı kurmayı deneyin. 
  • Bazı alanlarda D.N.S Değiştirme fayda edebilir fakat ben dns değiştirme ile ilgili bu sorunun çözümünün olmayacağını düşünüyorum ama yinede siz bilirsiniz. Telefonun Dns Ayarları değiştirerek tekrar kontrol edebilirsiniz. İphone Dns Nasıl Değişir? konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

yukarıda vermiş olduğumuz “Uygulama indirilemiyor” öğe şuan indirilemiyor  yeniden dene uyarısında en etkili yol telefonu yeniden başlatmak olacaktır. Böylece geri planda yaşanan bir sorun nedeniyle indirme hatası çözümü sağlanacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın