Sponsorlu Bağlantılar

Apple Siriyi iptal etme

108 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda siri nasıl kapatılır, siri devre bırakma konusunda bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

Konumuza başlamadan önce biraz siri hakkında bilgilendirme yapmaya çalışarak ardından Apple siri özelliğini kapatma konumuzda anlatımıza geçeceğiz.

APPLE SİRİ NEDİR?

Apple İOS, WatchOS, TvOS işletim sisteminin bir parçacı olan bu yazılımda akıllı kişisel asistan ve bilgi gezgini olarak söyleyebiliriz. iPhone ve diğer İOS ürünlerinde “home tuşu” basarak sorgulamaları yapabilirsiniz.

Bunun dışında cihazın tüm özelliklerini bu sesli yanıtlar ile kullanma imkânı da sunmaktadır. Bazı kullanıcılar bu özelliği kullanmadıkları için kapatma ihtiyacı duyabilir. Aşağıda adımları kullanarak kullanma ihtiyacı duymadığınız apple siriyi kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

APPLE SİRİ NASIL KAPATILIR?

Sesli denetim özelliği olan siriyi iptal etmek için telefon, tablet gibi cihazlarda aşağıda menüleri kullanarak sonlandırabilirsiniz.

  • Ayarlar
  • Genel
  • Erişilebilirlik
  • Siri

Bu adımlardan Apple Siri bu kısımdan kapatabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için “https://support.apple.com/tr-tr/HT207301” adresi üzerinden detaylı bir şekilde Apple Siri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yukarıda adımları kullanarak Siriyi iptal edebilirsiniz. Diğer konularımız arasında “siri sesini değiştirme” konusunda farklı bir konuşma sesi isteyenler için konumuzu inceleyebilirsiniz.

Bu konumuzda Apple Siriyi iptal etme işleminin nasıl yapılır, nasıl yapılmış tarzında anlatmaya çalıştık. Bu konuyla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

KULLANILAN APPLE MODELLERİ;

İPhone SE, İPhone 6, İPhone Plus, İPhone 6S, İPhone 6S PLUS, İPhone 7, İPhone 7 PLUS, İPhone 8, İPhone 8 PLUS, İPhone X, İPhone XR, İPhone XS MAX, İPhonE XS, İPad Mini 2, İPad Mini 3, İPad Mini 4, İPad 5, İPad Air, İPad Air 2

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın