Sponsorlu Bağlantılar

Android ve iPhone Wi-Fi ağ önceliğini ayarlama

202 views
Sponsorlu Bağlantılar

Günlük hayatımızın bir parçası olan Wi-Fi bağlantı noktaları nereye giderseniz gidin her yerde karşımıza çıkmaktadır. Günlük hayatımızda devamlı kullandığımız kablosuz ağları yönetebilmekte önemlidir.

Bunu herkesin bilmesi de gerekmiyor fakat bu işlerde uğraşanlar veya sizi her gittiğiniz yerde ağa katılmanız için davet eden sinyallerden kurtulabilmek için wifi ağını eni iyi şekilde yönetebilmekte önemlidir.

Bu ayarları yönetmek cihazın kullanılabilir en iyi ağa bağlanmasını sağlamak için öncelik sırasını ayarlayabileceğinizi biliyor musunuz?

Bizde bu konumuzda Android cihazlarda wifi ağı öncelik sırası nasıl ayarlanır? Bununla başlayacağız ve iphone wifi ağı öncelik sırasını ile konumuzu bitireceğiz.

ANDROİD CİHAZLARDA Wİ-Fİ AĞI ÖNCELİK SIRASINI AYARLAMA

Kullandığınız Android tabanlı işletim sistemli telefon veya tablette kablosuz ağa otomatik bağlanmak için öncelik sırası nasıl ayarlanır? Bununla ilgili olarak hemen konumuza başlayalım.

  • Ayarlar
  • WiFi
  • Gelişmiş Wi-Fi ayarları
  • Wi-Fi Önceliği seçeneği göreceksiniz. Size en uygun kablosuz wifi ağı önceliğini buradan seçerek belirleyebilirsiniz.

Böylece Android cihazlarda öncelik sırasını bu şekilde belirleyebilirsiniz. Eğer kullandığınız telefon iphone veya ipad cihaz ise bununda bir öncelik sırasını belirleyebilirsiniz.

İPHONE WİFİ ÖNCELİK SIRASINI BELİRLEME

İphone cihazlarda wifi ağda öncelik sırasını belirlemek için aşağıda adımları gerçekleştirmeniz gerekecektir.

İphone de bir öncelik sırası belirlemek gibi bir özellik yoktur. Bunun için Wi-Fi ayarları özerinden bağlandığınız ağın üzerine geliniz yuvarlak içinde i harfini göreceksiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu harfe bastığınızda bu ağı “otomatik katıl” olarak işaretleyin diğer ağlarda bu ayarı kapattığınızda işaretlediğiniz ağa otomatik olarak katılacağı için öncelik sırası vermiş olacağız.

Böylece iphone wifi öncelik sırasını ayarlamış olacağız. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden tarafımıza sorunlarını gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın