Sponsorlu Bağlantılar

Android telefonum 32 bit veya 64 bit mi nasıl öğrenirim

289 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Android işletim sistemli telefon kaç bit bunu nasıl öğrenirim, nasıl bulurum konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Aynen bilgisayarlarda olduğu gibi telefonlarda günümüzde yeni teknolojinin getirdiği üst performanslar nedeniyle donanımların yeterli gelmesi amaçlı olarak 32 bit veya 64 bit destekleyecek şekilde üretimi yapılmaktadır.

Üretimi yapılan bu cihazların daha iyi verimli çalışabilmeleri için 32 bit – 64 bit mimarisiyle üretildikleri için bu cihazlardan iyi performanslar elde edilmektedir. Sizde kendi Android telefonlarınız kaç bit olduğunu merak ediyor ve bunu öğrenmek istiyorsanız aşağıda vereceğimiz yöntemle cihazınızın kaç bit desteklediğini hemen öğrenebilirsiniz.

ANDROİD TELEFON KAÇ BİT

Telefonum 32 bit veya 64 bit öğrenmek için üçüncü parti yazılım ile cihazımızın işletim sisteminin bit mimarisini öğreneceğiz.

Bunun için gerekli olan yazılım “https://play.google.com/store/apps/details?id=com.antutu.ABenchMark&hl=tr yazılımı cihazımıza indirerek uygulamayı çalıştıracağız.

Antutu Benchmark Apk uygulaması çalıştırdıktan sonra İNFO kısmı üzerinden telefonun kaç bit olduğunu bulmak kolay olacaktır. Ayrıca bu telefonda işlemci modeli, çekirdek sayısı ve frekans verilerini de bulabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

32 bit mi 64 bit mi olduğunu öğrenmek neden önemlidir. Bu durum aslında telefonu rom yapan kullanıcılar için cihazın bit sayısı önemlidir. Buna göre rom yapıldığı için deneyimli kullanıcılar bu yöntemle telefonun bit durumunu öğrenmek mümkün olacaktır.

Bu yazımızda telefon kaç bit Android cihazlarda indireceğiz uygulama ile kolaylıkla bunu öğrenmeniz mümkün olacaktır. Bu konuda sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD : 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın