Sponsorlu Bağlantılar

Android telefonu açıp kapamayı zamanlama

921 views
Sponsorlu Bağlantılar

Günümüz teknoloji çağında cep telefonlarının yaygın bir şekilde kullanılması hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Gün geçtikçe yeni teknolojiler ve telefona yeni özelliklerin gelmesiyle her şeyi pratik bir şekilde kullanmaya başladık.

Bunlardan biride Android telefonlarda otomatik açılışı ve kapanış saatini zamanlamadır. Akşam yatmadan önce telefonu kapatıyor, sabahta telefonu tekrar açmak için sizin yerinize Android programlı açma kapama özelliğini kullanabilirsiniz.

TELEFONU ZAMANLI AÇMA KAPATMA

Telefonu istenilen zamanda kapatma, istenilen zamanda açmak için aşağıda adımlar takip ederek sizde nasıl yapılacağına dair bilgi edinebilirsiniz.

  • Telefonun “AYARLAR” menüsüne giriyoruz.
  • Telefonun “YARDIMCI PROGRAMLAR” menüsüne giriyoruz.
  • Telefonun “PROGRAMLI GÜÇ AÇMA/KAPAMA” menüsüne giriyoruz.
  • Burada “AÇIK” yazan kısmı etkinleştirin ve telefonun açılma saatini ayarlayın.
  • Telefonu “KAPALI” kısmında ise telefonu hangi saatte kapatılmasını istiyorsanız zamanı, saat dilimini ayarlayın.

Yukarıda adımları takip ederek Android telefonda zamanlı telefonu kapatma ve istenilen zaman zarfında açmak için saati ayarlayabilirsiniz. Bu saat dilimleri arasında kendinizi dinlenmeye çektiğiniz de sizi rahatsız edilmeyeceksiniz.

Buna alternatif telefonu bazı kullanıcılar direk olarak uçak modu kullanarak yapmaktadır. Bu manuel işlem olduğu için insan bazen unutmaktadır. Bu ayarladığınız sürece telefon otomatik kendiliğinden kapanacak ve açılacak olması sizin yerinize yapması kullanışlı bir özellik olarak ön plana çıkmaktadır.

Bu yazımızda Akıllı telefonlarda Android işletim sistemli cihazlarda telefonu zamanlı kapatma açma konusunda bilgi vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın