Sponsorlu Bağlantılar

Android Telefon Root’lumu nasıl anlaşılır?

4.594 views
Sponsorlu Bağlantılar

ikinci el bir Android işletim sistemli telefon alacaksanız ve rootlu olup olmadığını nasıl anlarız sorular aklınıza takılmıştır mutlaka bu anlatacağım konu’da root nedir ilk önce bundan bahsedeceğim daha sonra nasıl anlaşılır bunun hakkında ipuçları vereceğim.

ilk başta root’lu telefonların garanti kapsamı dışında olduğunu söyleyim. Android Telefonlar’da Root yapmak nedir ? Bilgisayar’da olduğu gibi bilgisayarın bir yöneticisi yani Administrator vardır . Akıllı telefon Android işletim sistemlerinde ise administrator kullanıcısı ise Root’dur. yani tam yetki’ye sahip kullanıcı root’dur.

android root

yeni aldığınızda telefonlarda siz tüm dosyalara erişim veya değiştirme yetkisine sahip değilsiniz , dosya değişim yapabilmek için Root yapmak gerekir o yüzden root tapılan bir telefon garanti kapsamı dışına çıkar bunun için değişik teknikler ile yapılmaktadır.

Böyle olduğu için normal kullanıcılar bunu bilemeye bilir yani root’lu olup olmadığını anlamak biraz zordur. Peki Root yapılmış bir telefon nasıl anlaşılır ?

android root checker

* Telefon’da SuperSu diye bir uygulama varsa root yapılmıştır.

* Bununla birlikte anlamak için Root Checker ve How to Root uygulamalarını indirip kurabilirsiniz.

* Telefonu satan kişi root kaldırıp satabilme ihtimali için Herhangi bir banka uygulaması yükleyip bu uygulama root ikazı verebilir. buda ufak bir ipucu olarak deneyebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

telefon root’lu mu , root’lu telefon nasıl anlaşılır , Android root kontrol , Android Telefon Root yapılmış mı ? , tablet rootlu mu ?

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın