Sponsorlu Bağlantılar

Android kötü internet bağlantısından kaçınıldı hata ve çözümü

1.080 views
Sponsorlu Bağlantılar

Android işletim sistemine sahip Samsung, Htc veya Lg veya diğer telefonlarda sıklıkla yaşanan sorunlardan biride “Android Kötü internet bağlantısından kaçınıldı wifi hatası” uyarı mesajı ile oluşan sorundur. Genel olarak bu hata veya sorunun çıkış noktası ip adresi ile oluşan sorundur.

Bilgisayar veya diğer internete bağlanan cihazlarda Adsl Modem üzerinden ip adresi alarak internete çıkış yapılmaktadır. Adsl Modem ip adresi dağıtmaktadır bu ip dağıtma görevi DHCP sunucusu adı’da verilmektedir. DCHP ip dağıtılan sunucular kullanılan ip adresini farklı bir cihaza’da vermeye çalıştığında bu sorunun başlangıç noktası’da burası oluyor.Böylece Android kötü internet bağlantısından kaçınıldı sorunu yani wifi bağlantı sorunu yaşanıyor.

Kötü internet bağlantısından kaçınıldı sorunu ve çözümü ;

Bu sorun çözümü aslında çok basit eğer İnternet bağlantısını wi-fi ağı Adsl Modem üzerinden bağlantı sorunu yaşanıyor demiştik bunun için ilk yapılması gereken modemi kapatıp tekrar açmak olacaktır. Modemi Kapat Aç yapınız böylece yeniden ip adresi dağılımı yapacağı için adsl modeme bağlı cihazlara yeniden ip adresi dağılımı olacağı için bu sorun büyük bir ihtimal ile ortadan kalkacaktır. 

Şayet mobil internet ile böyle bir sorun ile karşılaşırsanız telefonu uçak modu alınız veya telefonu yeniden başlatınız. Böylece bağlantı sorunu çözüm sağlayacak olacağız. Bu yöntemler dışında telefonu ip adresini manuel olarak ip verebilirsiniz fakat bunda sorunlar yaşanabilmektedir.

Kötü internet bağlantısından kaçınıldı wifi hatası sorunu problemini bu şekilde çözüm sağlanmış olacaktır. Bu sorun hala yaşanıyorsa mevcut ağı unut diyerek yeniden bağlanın ki modem size tekrar bir ip adresi versin ip adresi yenilemesi yaparak sorun çözülecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın