Sponsorlu Bağlantılar

Android cihazda fare nasıl kullanılır

283 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Android cihazlarda fare kullanımı hakkında meraklısına bilgi vereceğiz. Tablet veya telefonlarda usb bağlantı noktası olmadığı için Android cihazlarda fare kullanımı pek olmamaktadır.

Fare ve klavye bilgisayarlar için olmazsa olmazlardan olsa da Android cihazlarda oyunlar oynamak için ihtiyaç olabilir mi?

Sizde fareyi kullanmak için Android cihazlarda fareyi bağlamak istiyorsanız o zaman bir yöntemi olduğunu hemen hatırlatalım. Bunun USB OTG Kablosu bu iş için kullanabilirsiniz. Android telefona veya Android Tablete fare bağlayarak kullanmak için piyasada 5 ~ 15 TL kadar hesaplı satılan kablo oldukça işe yarayacaktır.

ANDROİD USB OTG KABLO

Bu kablo bir tarafı Mikro-USB bağlantı noktası olarak telefona bağlamak suretiyle diğer ucunu da farenin Usb bağlantısı ile tam size göre kullanılmaktadır.

android otg kablo

USB OTG kablosu ile Bilgisayar faresini Android cihaza usb ile bağlayabilirsiniz. Bunun dışında bağlantı çeşidi olarak Bluetooth ile bağlanabilir.

Bazı yeni nesil cihazlar da Bluetooth ile bağlantı imkânı sunmaktadır. Bu nedenle farenin ile Android tablet, telefonunuz için özelliğine göre bağlantı sağlayabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Mouse, bilgisayar faresini Android cihaza bağlama konusunda bilgilendirme yapmaya çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın