Sponsorlu Bağlantılar

Android Ağda Kayıtlı Değil Hatası Nasıl Çözülür?

1.055 views
Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde yaygın halde kullanılan akıllı telefonlarda pazar payı büyük olan android cihazlarda bazen her şey stabil olarak çalışmamaktadır. Bu konumuzda akıllı telefonlarda sıklıkla yaşanan sorunlardan biride “Ağda Kayıtlı Değil Hatası” dır.

Samsung telefonlarda sürekli olarak yaşanan Ağda Kayıtlı Değil sorunu çözümü ve bizde bununla alakalı olarak sizlere çözüm yolunu vermeye çalışacağız.

Ağda Kayıtlı Değil Problemi

Bu sorun genelde orjinal olmayan telefonlarda sıklıkla yaşanan problemlerdir. Piyasada replika telefon dediğimiz cihazlarda yaşanmaktadır. Orjinal olmayan ve imei numarası çakma kullanılan bu telefonlarda “ağda kayıtlı değil” hatası vermektedir. Bizde aşağıda vereceğimiz bazı yöntemlerle çözmeye çalışacağız.

  • Sansung Grand, Galaxy S3, S2, S4, S5, S6, Note modelleri için çözüm yolları yine aynı olacaktır. Yapılacak ilk adım telefonun imei numarasını sorgulamak olacaktır. Kullandığınız telefon çakma bir imei numarasını mı kullanıyor bunu öğrenmek gerekir.

Kullandığınız telefonun imei numarasını öğrenmek için *#06# yazarak öğrendiniz ve e-devlet üzerinden bu imei numarasını sorgulayınız. “https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama” adresi üzerinden bu numarayı sorgulayın.

  • Sim kart problemi olma ihtimali olacağı için kullandığınız telefon kartını bir başka telefona takarak çalışıp çalışmadığını test ediniz.

Eğer telefon kartı burada çalışmıyorsa veya sizin telefonda çalışmıyorsa sim kart’dan oluşan bir problem olabilmektedir.

  • ağda kayıtlı değil sorunu için telefonun şebeke ayarını yeniden ayarlamaya çalışınız.
  • APN ayarlarını güncelleyin Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar > “Erişim Noktası” bu ayarları yeniden yapılandırın.
  • Tüm wifi ağlarını kapatın telefonu uçak modu’na alın ve yeniden açın deneyin.

Yukarıda ağda kayıtlı değil çözümü için sizlere ipuçları vermeye çalıştık. Bununla alakalı olarak telefona yeniden flash yüklemek gerekebilir. Bu işlemini için piyasada telefon tamircileri danışabilirsiniz.

Yukarıda sizlere tavsiye olarak ağda kayıtlı değil hatası ve nasıl çözülür bunu anlatmaya çalıştık. Yaşanan diğer bilgiler için sayfamızın altında yorumlar kısmından veya soru & cevap sayfamızı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın