Sponsorlu Bağlantılar

Anahtar kelime yoğunluğu ölçme

56 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda seo işiyle uğraşanlar veya kendi web sitesi olup da içeriklerde anahtar kelime yoğunluğu ölçümü hakkında bilgi vereceğiz.

Anahtar kelime nedir? Hemen kısaca bahsedecek olursak bir makale yazdığımızda bu makalenin içeriğinin ne ile alakalı olduğunu kullanıcıların hani arama kelimeleriyle geleceğini ön çalışma yaparak buna göre girilen arama kelimeleri diyebiliriz.

Kullanılan bu anahtar kelime yoğunluğu makale kelime sayısının % 3.5 ile %5 arasında olmasına dikkat ediniz fazla kullanılan arama kelimeler spam olarak düşebilmektedir. Şimdi gelelim bu anahtar kelime yoğunluğu ne kadar kullanılmış bunu sizler için üçüncü parti bir araç ile bu yoğunluğu ölçebilirsiniz.

ANAHTAR KELİME NE KADAR KULLANILDI

Bir sayfa içinde makalede anahtar kelime ne kadar kullanıldı bu yoğunluk ne kadar bunun ölçümünü aşağıda verdiğimiz link üzerinden ölçebilirsiniz.

Oluşturulan bir sayfa içinde kullanılan anahtar kelime sayısı için “https://smallseotools.com/keyword-density-checker/” adresi üzerinden giderek ölçebilirsiniz.

Yukarıda adrese girdiğinizde “URL” kısmı üzerinden anahtar kelime kullanımı ölçmek istediğiniz sayfanın url adresini yapıştırın ve “check density” butonu basarak internet sayfasının yoğunluğu ölçebilirsiniz.

Bunun dışında pdf veya word de yazılı makalenin kelime yoğunluğu bulmak için text menüsü üzerinden girerek yazıyı oraya kopyalamak suretiyle bulabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz site ücretsiz olarak kullanabileceğiniz kelime kullanım yoğunluğunu bulmak için kullanabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Konumuzla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize sorularınızı gönderebilirsiniz. Diğer tüm konuyla alakalı olarak sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın