Sponsorlu Bağlantılar

Alexa değeri nasıl düşürülür?

812 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda web site, blog sayfa sahipleri için alexa düşürme hakkında elimizden geldiği kadarıyla bilgi vermeye çalışacağız.

Konumuza başlamadan önce alexa nedir? Bununla ilgili biraz ön bilgi aktardıktan sonra alexa düşürme metodları hakkında başlıklar altında toplayacağız.

Alexa Nedir?

 Alexa web siteleri hakkında bilgiler toplayarak, site ziyaretçileri, anahtar kelimeler, en çok hangi ülkeden ziyaretçi geliyor, ev, iş , erkek, bayan kullanıcı gibi istatistik bilgileri toplayarak dünya ve ülke sıralamasında kaçıncı sırada yer alıyor? Bunu sizlere raporlayan bir sitedir.

 Genelde web master, site yöneticisi için seo için baz alınan bir değerdir. Bir site hakkında bilgi alırken bu alexa değeri göz önünde tutulmaktadır. Bu inceleyerek site hakkında reklam çalışması ve değerinin ne kadar olduğu, site kalitesi hakkında bilgiler verilmektedir. Bunun için site sahipleri bu alexa değeri ne kadar düşükse o kadar kalite olduğundan emin olmak isterler.

Bizimde bu konumuzda alexa değeri nasıl düşer? Nasıl düşürülür? Bununla ilgili sizlere gerekli ipuçları vermeye çalışacağız. 

Alexa değeri düşürme ;

Alexa değeri düşürme teknikleri için paylaşımlar ve bu paylaşımların içeriği çok önemlidir, sitenizde yazdığınız makaleler çok önemlidir. Şimdi bunun üzerinden giderek alexa düşürme yöntemleri için başlıkları vermeye başlayalım.

  • Özgün İçerik ;

Web sitenizde paylaşacağınız konular, yazılar tamamen özgün bir yazı ile anlaşılır, ziyaretçileri yormadan, anlaşılır ve sade bir dil ile yazılmalıdır. Site ziyaretçilerine tamamen konu hakkında gerekli bilgileri aktarınız. İmla kurallarına dikkat edilmelidir. Kopya içerik kesinlikle olmamalıdır, konu içerisinde konu ile ilgili, alakalı resim, görsel materyal olmalıdır.

 

  • Backlink ;

Kaliteli web sitelerden, alexa değeri düşük olan sitelerden backlink alarak sitenizin alexa düşürme yolunda hızlı mesafeler alabilirsiniz. Follow , dofollow linkler satın alabilir veya kiralama yapabilirsiniz. Bunun için kaliteli sitelerden tanıtım yazısı alabilir, banner kiralama yapabilir veya milliyet yada hürriyet haber sitelerinde yazarlık yaparak kendi sitenize link vererek kendi sitenize değer katabilirsiniz. Sosyal ağlarda, Facebook, Twitter, TumbIr gibi ağlarda paylaşımlar yapınız.

  • Yorum ;

Sitenizde yazdığınız konular altında yapılan yorumlar sitenize ayrıca değer katacaktır. alexa düşürme metotları arasında paylaşımlara yapılan yorumlar önemlidir. Sitenizin aktif olduğunu, sitenize giren ziyaretçilerin verdiği tepkisini göstermektedir. Bunun için bazen site yöneticileri yorum desteği satın alarak bu şekilde site alexa değeri düşürme yöntemi kullanmaktadır.

 

  • Ziyaretçilerin Site içinde Gezinmesini Sağlayın

Sitenizi ziyaret eden, konuyu inceledikten sonra okuduktan sonra site içinde diğer ilginç konuları, dikkat çeken konuları gezmesini sağlayınız. Bunun için tema veya diğer eklentiler ile ilginizi çeken diğer konular gibi başlık altında konuya yakın diğer yazıları öne çıkarabilirsiniz. Ziyaretçileri sitenizde uzun süre kalmasını sağlayınız.

Alexa düşürme yöntemleri arasında önemli bir konudur.

  • İçerik Paylaşımı ;

Konuyu yazdıktan sonra paylaşımları genel olarak aynı saatlerde paylaşınız, günlük en az bir konu ya da iki konu paylaşımı yapınız ve aynı saatlerde olmasına dikkat ediniz. Alexa düşürme için önemli konular arasındadır.

 

  • Site Açılma Süresi ;

Siteniz eğer geç açılıyorsa ziyaretçiler aradığı konuyu başka bir site üzerinde incelemeye geçebilir bu olumsuz etkileyeceği için sitenizin açılma süresini ölçünüz ve bununla ilgili tedbirler alınız.

Alexa değeri nasıl düşülür?

 Seo için önemli olarak alexa değerini düşürme teknikleri arasında diğer bazı ipuçları alexa kodları eklemek olacaktır. Alexa banner kodu eklemek suretiyle düşürme ile ilgili bir çözüm yolu sağlanabilir. Fakat ben bunun faydalı olup olmayacağı hakkında emin olmadığım için size bırakıyorum. https://www.alexa.com/ adresi üzerinden girerek bu kodları alabilirsiniz.

Alexa Değerini Kontrol Etme ;

O kadar konuyu yazdık peki şimdi alexa değerinin düşüp düşmediğini nasıl kontrol edeceğiz? Bu kontrolleri sağlamak için https://www.alexa.com/siteinfo adresi üzerinden girerek sitenizin ismini yazarak kontrol edebilirsiniz. Yada şu kodu tarayıcıya yapıştırın https://www.alexa.com/siteinfo/siteadı.uzantı bunu yazarak direk tarayıcıya yapıştırın ve kontrol ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın