Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı Telefonlar’da ısınma nedenleri?

639 views
Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde akıllı telefonların yaygın olarak kullanılması ile birlikte bir çok sorunları’da beraberinde getirdi. Bunlardan en belirgin olan sorunu telefonların aşırı ısınması , batarya fazla harcaması başta gelmektedir.

Peki Hiç düşündünüz mü ? Telefonlar neden çok ısınıp patlama noktasına gelmektedir. Hatta telefon bataryaların patlaması sonucu yaralanmaların olduğu haberlerini almaktayız. Yaygın olarak kullanılan Android ve IOS işletim sistemine sahip telefonların aşırı ısınma sorunlarını aşağıda ele aldım .

akıllı telefon ısınma sorunu ;

batarya patlaması

* Akıllı telefonda fazla uygulama indirdiğinizde veya çok kullandığınızda telefon ısınmaya başlar o yüzden belli bir süre periyotlar içerisinde kullanmama bakınız.

* Açmış olduğunuz bir uygulama veya arka planda çalışan uygulamalardan kaynaklı olarak akıllı telefonlar ısınır bu yüzden kullanmadığınızda arka plandaki uygulamaları kapatınız.

batarya şişmesi

* Telefonda kullanılan kalitesiz kılıflar telefonda ısınma sorunu yaratabilir .

* Telefonda arka planda bağlantı sağlayan Wifi , Bluetooth ve konum servislerini kullanmıyorsanız kapatınız . Bunlar arka planda güç tüketimi sağlayacağı için ısınma nedenlerinden biridir.

* Batarya kullanım süresi bir yıl olarak hesaplanmıştır , batarya değiştirdiğiniz de orjinal batarya almaya bakınız . Bir söz vardır.  “Ucuz Mal , alacak kadar zengin değilim” ucuz aldığınız bir bataryayı ileride tekrar değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

* Telefonlarınızı şarj yaparken kullanmayınız tehlike ve zararlıdır. Telefon şarj kablolarını bu yüzden kısa yapıldığı söylenmektedir.

* Şişmiş bataryayı ve çabuk ısınan bir bataryayı hemen değiştiriniz bir sorunla karşılaşmamak için bu uyarıları dikkate alınız.

Arama Tags & Etiket ;

telefon ısınması neden kaynaklanır , batarya neden şişiyor , telefon ısınma sorunu , telefon bataryası şişiyor , telefon ısınıyor , telefon patladı

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın