Sponsorlu Bağlantılar

4webmasters.org Google Analytics yönlendirme sürekli geliyor

312 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Google Analytics kullananların dikkatini çekmiştir bir yerlerden devamlı yönlendirmeli olarak ziyaretçi gelmektedir. Bunlardan biride rusya bağlantılı 4webmasters.org sitesidir. 4webmasters.org spam olarak gelen bu ziyaretçi sayısını artırmakta ama hemen çıkma oranını ise düşürmektedir. Böylece web sayfanız alexa gibi ölçüm değerlerini düşürmektedir böylece sitenizin istatistik değerlerini düşürmüş olmaktadır.

Bu spam referral yönlendirme sayfasını Google Analytics üzerinden filtreleyerek site değerini korumuş olacaksınız. Peki bunu nasıl yapacağız.

Google Analytisc >> Yönetici >> Tüm Filtreler >> Yeni Filtre adımlarını takip ediyoruz.

google analytics filtreleme

 

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi Filtre adı belirliyoruz , Filtre türü özel yapıyoruz. Filtre alanı “Kampanya Kaynağı” olarak seçiyoruz ve Filtre modelini “4webmasters.org” yazıyoruz tırnaklar olmadan tama sonra kayıt et diyerek 4webmasters.org referral spam yönlendirme sitesini engellemiş oluyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın