Sponsorlu Bağlantılar

♫♫ Cd / Dvd ‘ye Nasıl Müzik Atılır..? ♫♫

50.199 views
Sponsorlu Bağlantılar

Ev’de , İş yerinde , Araba ve başka yerde Müzik dilemek için Cd veya Dvd ‘ye müzik atmak isteye bilirsiniz. Bunun için cd ve dvd müzik atmak için gerekli araçlar bilgisayar , cd veya dvd Rw optik sürücüsü bunun için nero veya buna benzer bir programa ihtiyaç vardır.

Yukarıda altı çizili olan optik sürücünün RW olmasına dikkat ediniz Rw yazma özelliğine sahip donanımdır. Bilgisayarınıza boş cd taktık dan sonra bilgisayarınızda kurulu olan program ile bu işi göreceğiz.

Bu yazılımların başında BurnAware , Nero Burning gibi başlıca yazılımlar kullanabiliriz. şimdi ben herhangi bir yazılım kullanmadan Bilgisayarımızdan Cd nasıl şarkı yüklenir programsız olarak anlatacağım.

Cd’ye Müzik Nasıl Atılır Videolu Anlatım ;

Cd’ye Şarkı Nasıl Atılır Resimli Anlatım ;

programsız cd ye müzik atma

Bilgisayarımıza Atılacak Müzikleri ( Şarkıları )  Bilgisayarımızın CTRL tuşuna basılı tutup Faremiz ile işaretliyoruz ve Faremizin Sağ tuşuna basarak Gönder > DVD RW Sürücüsü ( E ) : medya sürücüsüne yolluyoruz.

dvd şarkı nasıl atılır

 

Bilgisayarınızın optik sürücüsünde boş cd yok ise Disk Bölümü kendiliğinden açılarak Bir Disk takın uyarı gelmektedir. Optik sürücüye boş cd veya dvd takarak optik sürücünün kapağını kapatalım.

şarkıları dvd yazırma

 

Disk Başlığını Kayıt Tarihi olarak veya Herhangi bir albüm başlığı olarak değiştirebiliriz.

Optik sürücüye boş cd takıp devam ettik den sonra ikinci bir pencere gelecektir. Burada Usb flash sürücü gibi seçeneğini seçerseniz daha sonra bu dosyaları silecek şekilde kayıt eder.

CD/DVD yürütücü ile şeklinde kayıt ederseniz bu dosyaları cd üzerinden silinmeyecek şekilde kayıt eder. Biz burada CD/DVD yürütücü ile şekli ile seçerek İleri devam edelim.

müzikleri disk yazdır

 

Daha Son adıma geliyoruz Burada DVD yolladığımız şarkıları artık Disk Yazdırmaya geldi . Son adım Diske Yaz yazan yere basıyoruz

ses cd

 

Seçilen şarkıları Ses Cd’si Hazırla adımını seçerek İlerle Diyoruz ve  sonra Windows Media Player programı devreye giriyor.

media player ile cd yazdırma

 

Burada Windows Media Player ‘de Yazmaya başlat basarak bundan sonra müzik parçalarını Cd yazdırmaya başlıyoruz.

Tags – Etiketler ;

Windows media player müzik yükleme , cd ye müzik nasıl atılır , cd şarkı atma , cd şarkı yükleme , cd mp3 atma , cd track yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

♫♫ Cd / Dvd ‘ye Nasıl Müzik Atılır..? ♫♫ (8 Yorum)

Yorum Yaz

    • win10 ise sürüm bilgisayarıma gir ve DWD RW SÜRÜCÜSÜNE SAĞ TIKLA ORADA DİSKE YAZ YAZIYOR ORADAN GİRİŞ YAPABİLİRSİN..
      EĞER YARDIMIM DOKUNDUYSA NE MUTLU BANA

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın