Sponsorlu Bağlantılar

{ Güncel } Acronis True İmage Usb Bellek ‘den Nasıl Çalışır..?

1.441 views
Sponsorlu Bağlantılar

Acronis True İmage  Bilgisayar sistemlerinin imajını yani yedeğini almak için ve bu imajın yedeğini geri yüklemek için sistem adminlerinin veya usta bilgisayarcıların kullandığı son derece kullanışlı bir programıdır. Acronis True İmage ile alınan yedeği geri yüklemek için normal sistem kullanılırken geri alabilir veya Cd üzerinden bu programı boot ederek bu sistem açılmıyor ise tercih edilir kullanılır.

Bizim bu yazımızda ise Acronis True İmage Usb Bellek üzerinden Boot ederek sistem açılmıyor çökmüş ise bunu nasıl kurtaracağız bunun hakkında bahsedeceğim.

Bilgisayarınız Acronis True İmage programını açıyoruz . Bununla ilk önce imajını almayı unutmayınız başınıza gelebilecek herhangi bir aksaklıkta işe yaracaktır.

acronis1

 

Programın Sağ Kenar kısmında Tools & Utilities yazan kısmına giriyoruz.  Burada ise Create Bootable Rescue Media yazan bölümüne giriyoruz.

acronis2

Acronis True İmage için Usb üzerinden oluşturulacak adımları takip ediyoruz bu pencerede Acronis True İmage seçeneği ile devam ediyoruz.

Next Dedikten sonra gelen pencereyi de Next diyerek geçiyoruz.

acronis3

 

bu kısıma kadar pek yapacağımız bir şey yok burada Acronis True İmage hangi media üzerinden boot edeceğimizi seçeceğiz biz Cd üzerinden , usb veya iso kalıbı olarak seçebiliriz bu konumuzda usb bellek yazdırarak usb üzerinden boot edeceğimiz için Çıkarılabilir disk seçiyoruz.

acronis4

 

 

Bu kısımda ne kadarlık bir alana ihtiyaç olduğunu çıkarılabilir aygıt üzerine kayıt edeceğini ve versiyon yazmaktadır burada Proceed yazan kısma basarak devam diyerek işlemi başlatıyoruz.

Acronis True İmage ile Yedek ( İmaj ) Nasıl Alınır?

Not : Flash belleğimiz Fat32 formatında olması gerekmektedir. Artık bundan sonra Acronis True İmage ile alınan yedeği Usb flash bellek ile bilgisayarımızı boot ederek sistem geri yüklemesi yapabileceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın