[Çözüldü] Search.iminent.com Sitesini Kaldırma Resimli

Bilgisayarımıza bulaşan bu viruslu siteyi  indireceğimiz AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu programı kurmadan önce nasıl bulaştıkları hakkında biraz bilgi vereceğim. Bu yönlendirme siteleri bilgisayarımıza indirdiğimiz Demo veya ücretsiz programlar aracılığı ile bulaşırlar. Bulaştıkları gibide web tarayıcıların ana yapılarını değiştirerek sizleri bu sahte arama motorlarını kullanmanızı sağlarlar.

Şimdi gelelim bu sahte arama motorlarını kaldırmaya Dediğim gibi bilgisayarımıza Adw Cleaner Programını indiriyoruz. Bu programı indirdikden sonra çalışan tüm programları kapatarak AdwcCleaner programını çalıştırıyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Adw Cleaner programıdaki Scan ( Tarat ) butona basarak bilgisayarımızı taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattıkdan sonra Search.iminent.com ile ilgili tüm girdileri işaretliyoruz. ve Clean ( Temiz ) butonu ile bu girdileri siliyoruz. Bu girdileri sildikden sonra bilgisayarımız yeniden başlıyor.

Bu işlemden sonra masa üstündeki Web Browserin ( Yüklü olan ) Özellikler kısmına girerek http://www.Search.iminent.com url ‘sini siliyoruz.

search iminent sitesini kaldırmaResimde görüldüğü gibi işaretli olan url ‘yi Bilgisayarımızda yüklü olan tüm tarayıcılarmızdan kaldırıyoruz. burayı hallettikden sonra . tarayıcılarımızın Ana Sayfalarında www.Search.iminent.com  bunları google yada istediğimiz bir siteye ayarlıyoruz. bu şekilde kurtulmuş olacağız.

Programsız kaldırma ;

Aramasayfam için hazırladığım video izliyerek aynen Search.iminent.com sitesi içnde uyarlıyabilirsiniz metod aynıdır sadece yapmanız gereken aramasayfam yerine search.iminent yazmanız olacaktır.

 

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın