[Çözüldü] Omiga-Plus Yönlendirme sayfasını Kaldırma resimli

Bilgisayarımıza bulaşan bu Yönlendirme sitesini AdwCleaner Programını indirip kurarak kaldırmayı anlatmaya çalışacağım. Bu siteler bilgisayarınıza indirip ( install) kurduğunuz Programlar aracılığı ile bulaşırlar ve bulaştıklarında Web Tarayıcıların ana sayfalarını değiştirerek sizi bu sitelere yönlendirirler ve böylece bu sahte arama motorlarını kullanmasını sağlarlar.

Omiga-Plus.com yönlendirme sayfasını Nasıl kaldırabilirim. Bu siteyi AdwCleaner Programını bilgisayarımıza indirip kuruyoruz.

adwcleaner scanner virusBilgisayarımıza kurduğumuz Adwcleaner programını çalıştırdıkdan sonra diğer çalışan tüm programları kapatmayı unutmayınız.

Daha Scan butonu basarak bilgisayarımızı taratıyoruz.

adwcleaner scannerBilgisayarımızı tarattıkdan sonra bir çok girdi listelenecektir. Bu girdilerdeki omega-plus.com sayfası ile ilgili tüm girdileri işaretleyip resimde görüldüğü gibi Clean butonu basarak bu girdileri siliyoruz.

Bu Girdileri sildikden sonra bilgisayarımıza reset atarak yeniden  başlatıyoruz.

Bilgisayarımız yeniden başlattıkdan sonra Masa Üstündeki Web Tarayıcılarımızın Yandex-Chrome-Mozilla-Explorer tarayıcıların Özellikler Bölümüne girerek Hedef Url : kısmındaki http://www.omega-plus.com uzantısını siliyoruz.

omega plus sayfasını kaldırmaResimde kırmızı işaretli url siliyoruz. Bu Uzantıyı sildikden sonra burdan çıkıyoruz. Son işlem olarak Web Tarayıcıların ana Sayfalarını omega-plus com varsa bunun yerine google yada istediğiniz bir sayfaya değiştiriniz. Bu şekilde bu Sayfadan kurtulmuş olacaksınız.

Programsız Kaldırma ; 

Programsız kaldırmak isterseniz aramasayfam için hazırladığım video izliyerek aynen omiga-plus için uygulayabilirsiniz. sadece aramasayfam yerine omiga-plus olarak değiştirmeniz olacaktır.

 

 

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüldü] Omiga-Plus Yönlendirme sayfasını Kaldırma resimli (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Arkadaşlar bu Adwcleaner programını sakın kurmayın. Yoksa bilgisayarınız içinden çıkılmaz bir hal alır. ben denedim başıma geldi.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın