Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Omiga-Plus Sayfası Nasıl Kaldırılır?

4.142 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu Yönlendirme sitesini Adw Cleaner Programını indirip kurarak kaldırmayı anlatmaya çalışacağım. Bu siteler bilgisayarınıza indirip ( install) kurduğunuz Programlar aracılığı ile bulaşırlar ve bulaştıklarında Web Tarayıcıların ana sayfalarını değiştirerek sizi bu sitelere yönlendirirler ve böylece bu sahte arama motorlarını kullanmasını sağlarlar.

Omiga-Plus.com yönlendirme sayfasını Nasıl kaldırabilirim. Bu siteyi AdwCleaner Programını bilgisayarımıza “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirip kuruyoruz.

adwcleaner scanner virusBilgisayarımıza kurduğumuz Adwcleaner programını çalıştırdık dan sonra diğer çalışan tüm programları kapatmayı unutmayınız. Daha Scan butonu basarak bilgisayarımızı taratıyoruz.

adwcleaner scannerBilgisayarımızı tarattıkdan sonra bir çok girdi listelenecektir. Bu girdilerdeki omega-plus.com sayfası ile ilgili tüm girdileri işaretleyip resimde görüldüğü gibi Clean butonu basarak bu girdileri siliyoruz.

Bu Girdileri sildik den sonra bilgisayarımıza reset atarak yeniden  başlatıyoruz.

Bilgisayarımız yeniden başlattık dan sonra Masa Üstündeki Web Tarayıcılarımızın Yandex-Chrome-Mozilla-Explorer tarayıcıların Özellikler Bölümüne girerek Hedef Url : kısmındaki http://www.omega-plus.com uzantısını siliyoruz.

omega plus sayfasını kaldırmaResimde kırmızı işaretli url siliyoruz. Bu Uzantıyı sildik den sonra buradan çıkıyoruz. Son işlem olarak Web Tarayıcıların ana Sayfalarını omega-plus com varsa bunun yerine google yada istediğiniz bir sayfaya değiştiriniz. Bu şekilde bu Sayfadan kurtulmuş olacaksınız.

Programsız Kaldırma ; 

Programsız kaldırmak isterseniz aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen omiga-plus için uygulayabilirsiniz. sadece aramasayfam yerine omiga-plus olarak değiştirmeniz olacaktır.

 

bu yönlendirme sayfası direk olarak tarayıcı etkilediği için bir virüs gibi görünmektedir, kayıt defteri üzerinden bu yönlendirme sayfasını kaldırarak kurtulmuş olacaksınız. Sizinde bu yönlendirme sayfası hakkında sorunları yorumlar bölümünden yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüldü] Omiga-Plus Sayfası Nasıl Kaldırılır? (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Arkadaşlar bu Adwcleaner programını sakın kurmayın. Yoksa bilgisayarınız içinden çıkılmaz bir hal alır. ben denedim başıma geldi.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın