Sponsorlu Bağlantılar

youtube video sonunda çıkan videoları kapatma

1.371 views
Sponsorlu Bağlantılar

Video platformu olan Youtube’de video sonunda çıkan videoların oynatılmasını nasıl kapatırız? Bu konuda siz takipçilerimize ipucu vermeye çalışacağız. Çoğu kişinin müzik dinlemek, nasıl yapılır? konusun da sıklıkla başvurduğu veya Youtuber için bir geçim kapısı olarak platformda izlenme oranı strateji gereği izlenen videoların sonunda izlenilen video alakalı videoları görebilirsiniz.

Bir müzik dinlediğiniz de parça bittiğinde arkasında farklı bir sanatçıya ait bir parçanın ihtimali oldukça yüksektir. Bizde bu konumuzda video sonunda çıkan bu videoları kapatma konusunda sizlere birkaç ipucu vereceğiz.

Youtube otomatik oynatmayı kapatma ;

Eğer blog sayfanız, web siteniz varsa ve buraya bir youtube videosu embed olarak eklediniz, videonun sonunda videoların gelmesini istemiyorsanız.

&rel=0 kodu işinizi görecektir bu kodu video isminin sonuna eklemeniz halinde youtube sonunda kendiliğinden otomatik oynayan videoları kapatmış olacaksınız.

watch?v=CKB9xW7Pussk izleme link adresine watch?v=CKB9xW7Pussk&rel=0&feature=youtu.be şeklinde bu kodu yerleştirme yaparak youtube sonunda çıkan videoları kapatabilirsiniz.

Bu şekilde embed edeceğiniz youtube videolarının sonunda gösterime giren videoları kapatabilirsiniz. Bunun dışında otomatik oynayan videoları kapatmak için ;

Bilgisayardan otomatik oynatma kapatma ;

Videoların hemen sağ alt kısmında bulunan “otomatik oynat” seçenekleri kaydırmak suretiyle youtube otomatik oynatma kapatabilirsiniz.

Youtube video otomatik oynatmayı kapatma konusunda eğer kullandığınız İnternet paketi kotalı veya mobil İnternet kullanıyorsanız paketin bitmesine sebep olacağı için videoların otomatik oynatmaya kapatma işlemi bu sebebi kapatabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın