İpUçları Sosyal Medya Youtube

Youtube Hashtag ile arama yapmak

Youtube Hashtag ile arama yapmak

Merhabalar, bu konumuzda Youtube’de etiket arama yani hashtag ile arama yapmayı bilmeyenler için aramanın nasıl yapılacağına dair bilgi vereceğiz.

Eğer ınstagram kullanıyorsanız bir paylaşım yaptığınızda mümkün olduğu kadarıyla en fazla kişiye ulaşabilmesi için gönderilerin altında etiket, konum eklemek suretiyle paylaşımlar yapabilirsiniz bu durum profili herkese açık olanlar için geçerlidir.

Youtube da konum ekleyebileceğiniz gibi hashtag etiketleri kullanarak video paylaşımlarınızın ne ile alakalı olduğunu uygun etiketlerle belirterek ilgili kişilere erişim sağlayabilmek için kullanabilirsiniz.

Buna örnek vererek video paylaşımlarınız da bulunduğunuz şehir için konum ekleyerek bir haber paylaşımında Konya bölgesi için arama yapanlara ulaşabilirsiniz.

Bunun yanında kullandığınız etiketler ile #Konya #Karatay #Meram #Selçuklu ilgili etiketlerde kullanarak aramalarda çıkması ve erişim sağlayabilmek adına etiketler kullanılır.

Bu etiklerde kullandığınız ilk üç etiket konu başlığında görünmektedir. Kısaca etiketler gönderilerinizin çok kişiye ulaşabilmesi ve konuyla alakalı arama yapanlar için kolaylıkla bulunmasını sağlamak için kullanılır.

Sizde Youtube da bir konu ile ilgili kullanılan Hashtag etiketleriyle arama yapabilmek için arama yerine #Konya veya #bilgisayar gibi # simgesini kullanarak arama yapabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

İsteğe göre buradan da filtreleme de kullanılabilir. Youtube aramalarda en iyi videoları öne çıkarmaktadır. Böylece bölgesel veya merak edilen içerikleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bu konumuzda Youtube etiket aramaları nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL