Sponsorlu Bağlantılar

[Yeni Yazı] Telefonun Orjinal Olduğunu Nasıl Anlarım

857 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sizlerden Gelen sorulardan biride Almış olduğum telefonun orjinal olup olmadığını nasıl Anlarım ? sorusuna cevap vermek istiyorum. Günümüz satış stratejilerinde bir çok yerden televizyonlardan,internet’den sosyal medyadan satışlar gerçekleştiriliyor ,yada isterseniz ikinci el alabiliyorsunuz.

Peki bu aldığınız telefonlar ne kadar orjinal bu aldığımız telefonların orjinal olup olmadığını nasıl anlayabiliriz.? Birde şöyle bir sorun var siz yurtdışında aldığınız bir telefonu türkiye getiriyorsunuz bu telefonu türkiye kullana bilmeniz için bu telefonu kayıt ettirmeniz gerekmektedir eğer kayıt ettirmeseniz bu telefon kaçak olarak görünecektir.

Bu telefonların türkiye girişinde telekominasyon tarafından kayıt altına alınması gerekiyor , Kaçak telefonların önüne geçilmesi için burada bunun olması gerekmektedir.

Şimdi Gelelim Telefonun Kaçak olup olmadığını nasıl Anlarız ?

imei sorgulama1

MOBİL CİHAZ KAYIT SİSTEMİ SORGULAMA BURADAN 

 

Telefonumuzda tuş takımı ile *#06# kodlarını girerek Imei Numarasını öğreniyoruz. Bu öğrendiğimiz Imei Numarası Telefonumuzun kimliğidir.

Bu Sorgulamada Ime Numaramız Giriş Yolu,Telefon Marka ve Üreti Firmalar Gelecektir.

 

Resimde görüldüğü Gibi Telefonuz Imei ve Marka Modeli Örtüşmesi gerekmektedir.  Bu sorguyu Mobil Cihaz Kayıt Sistemin Kontrol edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın