Sponsorlu Bağlantılar

sistem geri yükleme eski noktalarını temizleme

1.361 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınız için bir can simidi olan Sistem Geri Yükleme ile bilgisayarınızı kurtarabilirsiniz. Genelde sistem geri yükleme bir program yüklediğinizde bilgisayarınızda yavaşlama olması ile yada bilinmeyen bir sebep ile bilgisayarınızda yavaşlama olabilir. Bu yavaşlama ile bilgisayarınızın bir önceki tarihe yada en son program yüklü yemediğiniz bir tarihe geri dönmek için sistem geri yüklemesini yapabilirsiniz.

Şimdi bilgisayarınızı en son yüklediğiniz tarihe döndünüz bilgisayarınız kurtardınız. ama eski geri yükleme noktaları  mevcut dur bunlar bilgisayarınız üzerinde bir yer kaplar . Bilgisayarınızda biraz yer açmak istiyorsanız bu geri yükleme eski noktaları silerek Disk deki yerimizi açmış oluruz. Bunu yapmak için ;

C: Üzerinde sağ tuş Özellikler Bölümüne giriyoruz. Genel Sekmesi Disk Temizleme tarama penceresi çıkacak biraz bekleyeceksiniz. Diğer Seçenekler > Temizle > Sil diyerek eski sistem geri yükleme Noktalarını siliyoruz.

Eski Sistem Geri Yükleme Noktasını silem

 

Resimdeki Sıraları takip ettiğinizde Eski Sistem Geri Yükleme Noktalarını silebilir ve Diskinize yer açmış olursunuz. 

Bilmeyenler için Sistem Geri Yüklemesi Nasıl Yapılır?

bilgisayarda daha önceki sistem geri yükleme noktası veya noktalarını temizleyerek disk kapasitesini genişletebilir ve yeni sistem geri yükleme noktaları için sabit disk’te yer açabilirsiniz. Böylece bilgisayarınız biraz daha rahatlamış olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın