Sponsorlu Bağlantılar

PrtScn Tuşu ile Fotoğraf Nasıl Çekilir?

2.863 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Klavyesi üzerinde Prtscreen Tuşu görmüşünüzdür. Bu tuş takımının ne işe yaradığını merak ediyor olabilirsiniz. Evet bu konuda biraz bilgi vermek istiyorum. çoğu kişi bilgisayarın ekran görüntüsü almak için bir çok program arıyor olabilir aslında bu o kadar da zor değil tam tersine çok basit , Bilgisayarın Masa üstünü,girmiş olduğunuz bir web sitesindeki local bir bölümü yada bilgisayarda görüntü almak istediğiniz tüm işlemlerde PrtScrn tuşunu kullana bilirsiniz aslında Prtscrn tuşu tek başına kullanılmıyor birde bunun yanında yardımcı olarak paint programını kullanıyoruz.

print screen foto çekme ;

Kullanımı aslında çok basit Görüntü alacağınız yeri açıyoruz PrtScrn Tuşuna Basıyoruz , Paint Programı açarak içine Ctrl + V tuşu ile yapıştırıyoruz ve Görüntüyü istediğimiz yerden keserek Tekrar bir yeni paint açarak buraya yapıştırıyoruz ve Farklı kayıt ederek Dosya Uzantısı Seçerek ( jpg,png ) gibi resmi kayıt ediyoruz.

Video 2 :

Arama Tags & Etiket ;

print screen foto çekme, print screen fotoğraf nasıl çekilir, print screen ile ekran görüntüsü alma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın