Sponsorlu Bağlantılar

MyAllSearch com sayfasını kaldırma

279 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan Bu sahte arama motorunu AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz bu konu hakkında bilgi vereceğim. Bilgisayarımıza indirdiğimiz demo yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşan bu tarayıcı hijackers tarayıcılarımızı etkileyerek sizi bu sahte arama motolarını kullanmaya zorlarlar.

Peki bu tarayıcımızı etkileyen browser hijackers nasıl temizleriz bunun için 2 adım kullanacağız 1.adım’da registry kayıtlarını temizleyerek aldıracağız yalınız bunun için hazırladığım video Youtube tabanlı olduğu için şuan erişim yasağından dolayı yayınlamıyoruz isteyen olursa link yollarım.

2-Adım :

Konu başında dediğim gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programı kuracağız daha sonra bu program ile zararlı kodları bilgisayarımızdan temizleyeceğiz.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımıza kurduğumuz AdwCleaner programı ile bilgisayarımızı taratıyoruz . Tarama işlemi yapmadan önce diğer çalışan tüm programları kapatalım.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra MyAllSearch.com ile ilgili zararlı girdileri işaretliyoruz ve Clean programı ile silme işlemini yapıyoruz.

adw

Bu silme işleminden sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Yüklü internet tarayıcıların kısayol özelliklerine girerek Hedef yerindeki uzantıyı siliyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Örnek resimde görüldüğü gibi Hedef kısmında http://www.MyAllSearch.com uzantıyı siliyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda yapacağız. Daha sonra bu işlemden sonra tüm tarayıcıların Ana Sayfalarını google yada bir başka siteye ayarlayarak işlemi sonlandıralım. Takipde kalınız…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın