Sponsorlu Bağlantılar

[ Yeni Yazı ] Harddisk Boşta Çalışırken Neden Isınır ?

774 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kullanmış olduğunuz Laptop yada masaüstü bilgisayarların işlem yapmazken boşta çalışırken Harddisk fazla ısınması bir çok nedenleri vardır. Bunların belli başlı nedenleri arasında aşağıda sıralamak gerekirse ; System Dosyalarının fazla veri çekmesi gelmektedir , Harddisk üzerinde fazla bad sektörün olması olması , Kasa içinde hava sirkülasyonun fazla olmaması nedeni ile soğutmanın iyi olmayışı , Harddisk markalarına göre değişkenlikte gösterebilir , Seagate markalar biraz daha bu konuda iyidir.

Bilgisayarınız ile Sata / İde bağlantıları iyi yapılmamış sorular olabilir , Bunun için sata için kurulması gereken  Intel Rapid Storage Technology sürücüleri yükleminiz’de fayda vardır. Bilgisayarınızda Gerekli Isınır ölçülmesi için bazı programlara başvurabilirsiniz. Bu programlardan en iyisi olarak SpeedFan programını kullanabilirsiniz. Bilgisayarda harddisk ısınması donmalara takılmalara neden olabilme ihtimali yüksek olma sebebiyle bilgisayar donanım parçalarını iyi soğutma sistemleri ile korumaya almak önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın