Sponsorlu Bağlantılar

Yanıt vermeyen program nasıl kapatılır

742 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayarda yanıt vermeye programları kapatma konusunda sizlerden gelen sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Bilgisayarda bir program çalıştırmak için açtığınız da masaüstüne programın başlangıcı açılırken devamı gelmez ve beklemede kalır sürekli bekleyen bu program yanıt vermez ve beklemede durarak, takılı kalmaktadır.

Bunun dışında program çalışırken takılı kalır cevap vermez kapatmaya çalıştığınız da yanıt vermeyen program olarak kalmaktadır. Bizimde bu konumuzda yanıt vermeyen program nasıl kapatılır bu konuda sizlere en pratik, kolaydan kapatmak konusunda bilgilendirme vereceğiz.

Yanıt vermeyen programı kapatma

Cevap vermeyen sürekli olarak takılı kalan programları sonlandırmak için en etkili ve kesin çözüm “GÖREV YÖNETİCİSİ” üzerinden yanıt vermeye program veya programları sonlandırmak olacaktır. Görev yöneticisi üzerinden çalışmayan programları, sistem dosyalarını, arka planda çalışan programları görebilir ve programları kapatabilir, işlemleri sonlandırabilirsiniz.

GÖREV YÖNETİCİSİ NASIL AÇILIR

Görev yöneticisini açmak için birden fazla yöntem vardır. Bunları aşağıda farklı yöntemlerle sizde hangisi kolayınıza geliyorsa deneyebilirsiniz.

  • CTRL+SHİFT+ESC tuşlarına birlikte bastığınız da doğrudan görev yöneticisi penceresini açabilirsiniz.
  • CTRL+ALT+DEL tuşlarına birlikte basarak açabilirsiniz.
  • Çalıştır penceresine “exe” komutunu yazarak da bu pencereyi açabilirsiniz.

Yukarıda kullanacağınız en pratik yolla görev yöneticisini açarak çalışmayan, yanıt vermeyen programları kapatacağız.

Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve diğer işletim sistemlerinde programı kapatmak için aynı yöntemi seçebilirsiniz.

Pc’de çalışmayan programları kapatmak için üzerine geliyoruz ve farenin sağ tuşuna bastığımız da ikinci bir görev penceresi açılacaktır.

görevi sonlandır” menüsünü kullanarak yanıt vermeyen programı kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bundan sonra bilgisayarda çalışmayı durdurmuş cevap vermeyen, yanıt vermeyen programları sonlandırabilirsiniz.  Bu konumuzda yanıt vermeyen programlar nasıl kapatılır konusunda sıklıkla yaşanan bu sorunun çözümünü vermeye çalıştık. Bu tür hatalarda başvurulacak en pratik yöntem bu şekildedir.

Bu konuyla alakalı olarak sorunlar için sorularınızı yorumlar kısmına diğer tüm sorularınız için soru & cevap platformuna gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın