Sponsorlu Bağlantılar

Xml Site Haritası ne işe yarar?

16 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bir siteniz var ve devamlı güncel kalması için içerik üretiyorsunuz ve içerikleri paylaştığınız da bu yazıların, makalelerin arama motorları tarafından taranması, index alması gerekmektedir.

İşte Google site haritası sitenizin en hızlı, kısa zamanda arama motorları tarafından taranmasını sağlamak amaçlı olarak kullanılan bir yapıdır.

Web sitenizde tüm sayfaların arama sonuçlarında hızlı bir şekilde gözükmesi için mutlaka bir xml haritasına sahip olması gerekmektedir.  Siteye yeni içerik girdikçe bu harita devamlı güncel kalması gerekmektedir.

Konuyu özetlemek gerekirse xml site haritası neye yarar? Sorulduğunda site girilen içeriklerin kolay

XML SİTE HARİTASI

WordPress tabanlı bir siteniz varsa bu haritayı eklentiler sayesinde kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Bu eklenti olarak Google XML Site Haritaları, Google XML Sitemap Generator ve Sitemap plugins kullanarak xml site haritasını oluşturabilirsiniz.

Daha önceki konularımızda xml haritası nasıl oluşturulur? Konusunda siz takipçilerimize bilgi aktarmıştık. Bu yazımızı okuyarak sizde kendinize bir site haritası oluşturduğunuzda artık sitenizde girdiğiniz tüm içerikleri burada linkleri ve tarihleriyle birlikte görebilirsiniz.

Sitenin link haritasını görüntülemek için “http(s)//siteadi.com/sitemap.xml” şeklinde yazdığınızda sitenizin link haritasını görebilirisiniz.

Bu konumuzda xml site haritası nedir, xml haritasının önemi nedir? Bununla ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Bu konu hakkında sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından sorularınızı sorabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın