Sponsorlu Bağlantılar

Xiaomi Pil Sağlık Durumunu Öğrenme

78 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Xiaomi pil sağlık durumunu öğrenme konusunda bu yazımızda bilgi vermeye çalışacağız.

iPhone cihazlarda menü olarak kullanılan bu özellik, MIUI arayüzünün Xiaomi kullanıcıları için sağlamış olduğu bir avantajdır.

Android işletim sistemli cihazlarda bu özelliği bilen yoktur fakat MIUI özelliği sayesinde Xiaomi kullananlar kodlar sayesinde kullanabilmektedir.

Pil sağlını kontrol etmek isteyen kullanıcılar mutlaka olacaktır. Sürekli şarj sorunu yaşayanlar, bataryasının hemen bittiğinden şikâyetçi olan kullanıcılar için oldukça işe yarayan bir özelliktir.

MIUI 12 Arayüzüne sahip cihazlarda pil sağlık durumunu öğrenmek için telefonunuz arama tuşlarını kullanarak *#*#6485#*#* kodunu girdiğinizde karşınıza birçok değerlerin olduğu bir ekran açılacaktır.

Burada M serisi ile ilgili birçok veriyi görebilirsiniz. Burada bu değerlerin karşılıkları olacaktır. Bu değerler şu şekildedir.

XİOAMİ PİL SAĞLIK DURUMU ÖĞRENMEK

Bu değerler arasında en çok kullanacağınız değerler şunlardır. MB_00 değeri telefon pilinin kalmış durumunu göstermektedir.

MF_05 pilin mevcut kapasitesi hakkında bilgi vermektedir. Bununla birlikte MB_06 pilin sağlık durumunu gösterdiği alandır.

Bunu yüzdeli hesaplamak için MF_05 / MF_06 * 100 verilerini bölüm çarptığınızda yüzdeli olarak Xiaomi pil sağlığını hesaplayabiliriz.

Burada MF_05 yazan yerde 540000 değerini gördüğünüz farzı misal o zaman bataryanızın kapasitesi 5400 mAh olarak hesaplayabilirsiniz.

Yukarıda adımlarla Xiaomi Pil Sağlığını öğrenmek için kullanabileceğiniz yöntemdir. Bu MIUI 12 için geçerlidir.

TAVSİYE VİDEO;

MIUI 11 kullananlar için pil sağlığını bulmak için *#*#*#*#6485 değerini girerek kontrol edebilirsiniz. Bu kodları telefon rehberine kayıt ederek zaman zaman Xiaomi pil sağlık sorgulaması yaparak son durumlardan haberdar olabilirsiniz.

Bu konumuzda *#*#6485#*#* Xiaomi pil sağlık durumunu öğrenmek için nasıl öğrenilir, nasıl bulunur konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın