Sponsorlu Bağlantılar

wsreset.exe nedir

121 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda wsreset.exe dosya nedir, wsreset.exe dosyasına ne işe yarar, wsreset.exe be amaçlı kullanılır bununla ilgili olarak merak edilen soruları yazımızda bulabilirsiniz.

Bu dosya karşınıza herhangi bir programın Windows 10 işletim sisteminde çalışmadığında dosya düzeltmek amaçlı olarak kullanabileceğiniz bir dosya komutu karşınıza çıkacaktır.

Bizim bu konumuzda wsreset.exe ne işe yarar bununla ilgili olarak bilgi vererek biraz daha açıklayacağız.

WSRESET.EXE NEDİR

Win32.exe dosya kategorisine giren wsreset.exe dosyası yürütülebilir uygulamalar olarak sınıflandırılan bu dosya Microsoft tarafından geliştirilmiştir.

Wsreset.exe dosyası çalışmayan uygulamalar için bir önbellek temizleme işlemi yaparak uygulamaların önbelleği temizleyerek yeniden çalıştırılabilir hale getirmektedir.

Windows 10 olmak üzere Windows 8 ve Windows 8.1 sürümlerinde kullanılmak üzere kullanılmaktadır.

Wsreset.exe dosyası ne işe yarar, Windows Mağazasının hesap ayarlarını değiştirmeden, yüklü uygulamaları silmeden mağazayı sıfırlamak için kullanılan komut dosyasıdır.

WSRESET.EXE NASIL KULLANILIR

Bu dosya kullanımı oldukça basittir. Bunun için cmd.exe dosyasını yönetici olarak çalıştırarak bu komutu dos komut satırını yazarak enter tuşuna bastığınızda çalışacaktır.

Bunun dışında arama kutusuna wsreset.exe komutunu aratarak bulduğunuzda farenin sağ tuşu yardımı ile yönetici olarak çalıştır dediğinizde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Kısaca konumuzu özetlersek wsreset.exe nedir, wsreset ne işe yarar denildiğinde Windows Uygulama Mağazası yüklü uygulamaları silmeden sıfırlama işlemi için kullanılan Windows dosyasıdır.

Bu konumuzda sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle problemlerinizi paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

wsreset.exe nedir (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. İyi günler,
    Yazdığınız komutları uyguladım. Eski dos ortamı gibi bir şey çıktı ve cursor yanıp sönüyor, oraya ne yazıp da neyi çalıştıracağız? Bu konuda hiç bir bilgi yok.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın