Sponsorlu Bağlantılar

WordPress Eklentisi ( Plugins ) Nasıl Kurulur?

417 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda WordPress üzerine eklenti nasıl kurulur konusu üzerinde duracağız. WordPress Eklentileri sayesinde bir hizmetten yararlanabiliyoruz , buna örnek verecek olursak WordPress Jetpack eklentisi ile istatistiklere bakabilir yorum yada kırık link eklentileri ile SEO kısmını kontrol edebiliyor veya Akismet eklentisi ile sitemizde Spam yorumları kontrol edebiliyoruz. İşte böyle olduğu için sitemizde WordPress eklentileri işimize kolaylaştırıyor

Şimdi Konumuz ise WordPress Eklentileri Nasıl Kurulur Bunun hakkında size Bilgi vereceğim. WordPress Eklentilerini biz iki değişik yol ile kurabiliriz.Bunlardan birincisi WordPress admin panelindeki Eklentiler kısmından diğer ikinci yol ise FTP kullanarak direk eklentiyi plugins içine atarak yükleyebiliriz. Bu Konuda Ayrıntılı olarak Anlatıma Geçelim.

1-Adım ;

WordPress Eklentilerini kurmak için WordPress Admin Paneline giriyoruz. Bu kısımda Sol Panel Üzerinde Eklentiler > Yeni Ekle > Sekmesine Giriyoruz.

wordpress eklenti kurma

 

Bu Girdiğimiz Kısımda Size WordPress kurulmuş olan eklentilerin yanında popüler , önerilen , Favoriler gibi Eklentileri sunmaktır. Şimdi Biz WordPress kuracağım eklenti bulmak için ” Eklentilerde Ara ” kısmına kuracağımız eklenti yazıp arıyoruz.

wordpress eklenti2

Arama Kısmına kuracağınız eklenti yazıp arattığınız ve Bulduğunuz Eklentiyi ” Şimdi Kur ” Butonu ile WordPress kuruyoruz. Daha Sonra Eklentiler Kısmındaki ” Yüklü Eklentiler ” kısmına Girerek Aktifleştiriyoruz ve kullanmaya başlıyoruz.

2-Adım ;

İkinci Kurulum metot ise FTP kullanarak WordPress eklentisini kurmak  Bunun için CPanel yada www.sizeadınız.com :2083 yazarak Ftp kontrol panelinize giriyoruz. WordPress kuracağınız Eklentiyi Bilgisayarınıza zipli olarak indirmeyi unutmayınız. Daha Sonra Bu Zipli Dosyayı FTP Programı yardımı ( FileZilla ) yada Kendi Host yüklemesi yardımı ile Plugins için atıyoruz daha sonra bu zipli dosyayı plugins içine çıkarıyoruz ve zip’li dosyayı çıkardık dan sonra silebiliriz bu eklentiyi wordpress için attık dan sonra Eklentiler bölümünden Aktifleştiriyoruz.

Yukarıda Video ile ftp yardımı ile wordpress kurulumu hakkında size daha ayrıntılı bilgi vereceğim mutlaka izleyiniz.

Tags – Etiketler ;

wordpress eklentisi nasıl kurulur , wordpress eklenti kurma , wordpress plugins , wordpress eklenti yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın