Sponsorlu Bağlantılar

WordPress de Sayfa sıkıştırma eklentisi

353 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sitelerde, tasarım ve işlevden sonra en çok dikkat edilmesi gereken nokta hızdır. Ziyaretçiler, hızlı olan bir siteye girince daha çok sayfa dolaşır. Eğer site yavaşsa, ziyaretçiler görmek istedikleri sayfayı gördükten sonra başka bir sayfaya geçmek istemezler. WordPress’in GZippy eklentisini sitenize kurarak, hız sorununu giderebilirsiniz. GZippy, wordpress sitenizin tüm sayfaların html yapısının sıkıştırılmasını sağlamaktadır. Bu sıkıştırma durumu, %91′e kadar çıkabiliyor. WordPress sitelerinizin, çok daha hızlı bir şekilde açılmasını sağlıyor. Html sıkıştırılması Seo açısından etkili bir kriterdir. Gzippy eklentisini aktifleştir den sonra sıkıştırma işlemi otomatik olarak başlamaktadır. Hiçbir ayarı yoktur. kaynak (seohocasi)

Eklentiyi Kurmak için ;

Eklentiler kısmına giriyoruz Yeni ( eklentileri ) ara kısmına Gzippyhttp://downloads.wordpress.org/plugin/gzippy.1.0.2.1.zip” adresi üzerinden çıkan ilk eklenti kurmamız yeterlidir.

yukarıda eklenti yazıları sıkıştırarak sitenin hızlı açılmasını sağlayacaktır, böylece ziyaretçiler bu konuda rahatsızlık çekmeyecektir. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın