Sponsorlu Bağlantılar

WordPress beyaz sayfa sorunu ve çözümü

207 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu makalemizde wordpress beyaz sayfa hatası ve bu sorunun nasıl çözüleceğine dair bilgi vermeye çalışacağız. Windows işletim sistemlerinde mavi ekran veya blue screen problemleri gibi wordpress alt yapısını kullanan sitelerde giriş sayfaları, admin panellerinde beyaz ekran sorunu yaşanabilmektedir.

Bizde bu yazımızda siz takipçilerimize ve bu konuyla alakalı sorularla sayfamızı ziyaret eden kullanıcılara beyaz ekran hatası nasıl çözülür? Bunu anlatacağız.

WORDPRESS BEYAZ EKRAN SORUNU NEDENLERİ

Belli başlı beyaz ekran sorunları aşağıda nedenlerden dolayı olarak yaşanabilecek nedenleridir.

  • Memory Limit aşmanız nedeniyle
  • Kullandığınız herhangi bir eklentinin düzgün çalışmaması
  • Sunucu ile ilgili problemler
  • Yanlış kodlama

Yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı wordpress beyaz ekran sorunu yaşanabilecek nedenler arasındadır. Şimdi aşağıda vereceğimiz çözüm adımları ile nasıl hata giderilir hemen çözüm adımlarına geçeceğiz.

WORDPRESS BEYAZ EKRAN NASIL ÇÖZÜLÜR?

Beyaz ekran sorunu karşılaştığınızda heyecan yaratacak bir sorun gibi olsa da çözülmeyecek bir hata değildir.

Nedenleri arasında eklentilerin düzgün çalışmadığından kaynaklı olabileceğini söylemiştik. Bu nedenle eklentilerden olup olmadığını kontrol etmek için FileZilla veya Cpanel üzerinden dosya yöneticisi üzerinden sitenin kök dosyası > wp-content > plugins yani eklentilerin kurulu olduğu klasörün adını değiştirerek beyaz ekran sorunu test edelim.

Bu adımla Plugins klasörünün adını başına bir eklenti getirerek değiştirin mesela 1-plugins gibi veya farklı bir isimle değiştirin. Böylece eklentileri devre dışı bırakmış olacaksınız.

Beyaz ekran problemi tekrar gözden geçirerek kontrol ediniz. Admin panelinde eklentiler pasif olarak görünecektir. Klasörün adını tekrar eski haline çevirdiğiniz de eklentileri tekrar atik ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

TEMA HATASI

Beyaz ekran sorunu temadan olduğunu düşünüyorsanız kullandığınız temayı varsayılan tema ile değiştirerek temadan kaynaklı olup olmadığını kontrol ediniz.

Varsayılan tema değiştirmek için yine ftp ile wp-content klasöründe kullandığınız theme klasörü altında kullandığınız tema klasörünün ismini değiştirin. Eklentide olduğu gibi o zaman varsayılan temaya dönecektir. Böylece beyaz ekran sorunu kontrol edebilirsiniz.

KOD İLE BEYAZ EKRAN SORUNU ÇÖZME

WordPress beyaz ekran hatası çözümü için wp-config.php dosyasına aşağıda kodu ekleyin.

error_reporting(E_ALL); ini_set(‘display_errors’, 1);

define( ‘WP_DEBUG’, true);

Bu sefer eklediğinizde giriş yapmayı deneyiniz beyaz sorunun neden kaynaklandığını uyarı olarak üst kısımda yazacaktır.

Eğer sorun “uzun yazı beyaz ekran sorunu” çıkıyorsa o zaman sitenizin cache belleğini temizlemeniz gerekecektir.

Bu konumuzda “wordpress beyaz ekran sorunu” nasıl çözülür konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın