Sponsorlu Bağlantılar

WordPress bakım modu nasıl kapatılır

167 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda wp bakım modu kapatma konusunda sizler bu yazımızda bilgi vermeye çalışacağız.

Bu konumuza başlamadan önce WordPress bakım modu nedir kısaca bundan bahsedeceğiz ardından bakım modu sorunları nedeniyle bu modu nasıl devre dışı bırakabiliriz? Bunun açıklamasını yapmaya çalışacağız.

WORDPRESS BAKIM MODU NEDİR?

WordPress güncellemeleri geldiğinde siteyi güncelleme yaptığınız sıralarda veya bir eklenti yükleme, güncellemesi yaptığı sırada bakım moduna girer.

Bu bakım modu bazı aksaklıklar nedeniyle hata, sorun çıkarabilir. Siteniz bazen sorun çıkarabileceği için wordpress bakım modu kapatma ihtiyacı duyulur. Yeni başlayan kullanıcılar için bizde wp bakım modu nasıl kapatılır bunu sizlere bu yazımızda kolay yolla anlatmaya çalışacağız.

WP BAKIM MODUNDAN ÇIKMA

WordPress bakım modundan çıkmak için ftp kök dosyasına erişmek gerekmektedir. Bu nedenle FileZilla yazılımı ile veya Cpanel paneli üzerinden wordpress kurulu olduğu dosyalar arasında bulunan .maintenance dosyasını silmeniz gerekecektir.

Bu dosyayı ben genelde silmiyorum sadece isim değiştirerek muhafaza ediyorum ileride lazım olur düşüncesiyle .maintenance_old olarak değiştirebilir veya size kalmış bir şekilde silebilirsiniz. Bu dosyayı silerek wordpress bakım modundan çıkma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Böylece bazı hatalar nedeniyle buna en iyi örnek “wordpress zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. Birkaç dakika içinde tekrar kontrol edin” sorunu nedeniyle yaşanan bakım modu sorunu çözümünde kullanılmaktadır.

Bu konumuzda wordpress bakım modundan çıkma veya wp bakım modu nasıl kapatılır konusunda sizlere destek vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınıza cevap vermeye çalıştık. Bu konuyla sizin de sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın