Sponsorlu Bağlantılar

WordPress araçlar özelliği

660 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda wordpress araçlar konusunda bilgi paylaşımında bulunacağız. Bu araçlar ne işe yarar bununla alakalı olarak yazımızda sizlere bunlar hakkında bilgi vereceğiz.

ARAÇLAR

  • İÇE AKTAR
  • DIŞA AKTAR
  • KİŞİSEL VERİLERİ DIŞA AKTAR
  • KİŞİSEL VERİLERİ SİL

Araçlar kısmında yukarıda saydığımız özellikler hakkında ne işe yarar bunları sizlere anlatmaya çalışacağız.

İÇE AKTAR ( IMPORT )

Daha önce blogger gibi sayfalarda yazı yazarken wordpress terfi etmek istiyorsanız buradaki yazıları wordpress de içe aktarmak için kullanılan bir özelliktir.

Araçlar > içe aktar özelliğini kullanarak kolaylıkla wordpress içe aktararak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yazıları, yorumları blogger sayfasından dışa aktararak oluşturduğunuz dosyayı wordpress de içe aktar içe bu dosyayı wordpress sitenize taşıyabilirsiniz. Bunun dışında rss beslemesindeki yazılarıda aktarabiliyorsunuz.

DIŞA AKTAR ( EXPORT )

WordPress de yazıları, içerikleri bir başka platforma taşımak istediğinizde dışa aktar özelliği ile xml uzantılı dosya olarak dışa aktaracaktır. Böylece aynen blogger den alınan yazıları wordpress de içe aktardığımız gibi taşımak istediğimiz platform da içe aktarabilirsiniz.

WP KİŞİSEL VERİLERİ DIŞA AKTAR

Bu alanda veri talebi oluşturarak kullanıcı adı veya e-posta adresi ile kişisel veri oluşturabilirsiniz. Sitenizde çoklu kullanıcılar için geçerlidir.

ÜCRETLİ WORDPRESS KURULUMU

WordPress araçlar özelliği blog yazılarını içeriye dışarıya aktarmak platform değişikliklerinde oldukça yaygın olarak kullanılan bu özellik wordpres üzerinde varsayılan olarak gelmektedir. Bu konuyla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın