Sponsorlu Bağlantılar

Windows paylaşımlı dosyalar da sürekli bağlanmak için parola istiyor

55 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda sizlere Windows işletim sisteminde paylaşıma açtığınız klasörler, paylaşımlı disk bölümlerine bağlanmak istediğiniz sizden sürekli şifre istemesi nedeniyle bıkkınlık verebilmektedir.

Bu konuyu söyle anlatmak gerekirse bizim sunucumuzda kurulu bir program çok kullanıcılı olduğu için Client bilgisayarda her defasında programı çalıştıracağımız da sunucuya bağlanmak için kullanıcı adı ve parola istemektedir.

Biz bunu daha önceden tanımladığımız halde yine aynı şifre ve kullanıcı adını istemektedir. Sürekli her defasında kullanıcı bilgilerini tekrar tekrar girdiğimiz için bunun bir sorun olduğu düşünülmektedir.

Şimdi bizde bu hata, sorun ile karşılaşan kullanıcılar için bunu çözüm yöntemi sizinle paylaşarak paylaşıma açık dosyalara, klasör ve disk bölümlere erişebilmenin yöntemini anlatacağız.

Paylaşımlı bölümleri açmak için şifre ve kullanıcı adı girmenize gerek kalmadan sorunun çözümü aşağıda adımlarla çözelim.

  • Denetim masası
  • Ağ paylaşım merkezi
  • Gelişmiş paylaşım ayarlarını değiştir
  • Parola kurumayı kapat

Yukarıda adımlarla ilk önce parola koruma ağınız varsa bunu kapatınız. Daha sonra şifre ve kullanıcı adını her defasında girmenize rağmen tekrar tekrar soruyorsa bunun için o zaman aşağıda adımları uygulayalım.

  • Denetim masası
  • Tüm denetim masası öğeleri
  • Kimlik Bilgilerini Yönet

Yukarıda daha önceki sunucuya erişim için girilmiş kimlik bilgisini kaldırın. Daha sonra tekrar ekleme kısmını açınız.

Ardından sunucu adını \\server veya \\ip.adresi olarak yazınız kullanıcı adını ve şifrenizi yazarak tamam diyerek tekrar bağlanmayı deneyin.

Bu sefer sizden şifre ve kullanıcı adını artık istemeyecektir. Bu alan üzerinden artık ulaşabileceğiniz paylaşımlı klasör ve dosyalara kolaylıkla girebilirsiniz.

BİLGİSAYARCIYA SORU SOR

Bu konumuzda paylaşımlı dosyalarda sürekli bağlanmak için parola, şifre istiyor sorunun çözümünü vermeye çalıştık.

TAVSİYE VİDEO;

Konumuzla ilgili olarak sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer tüm konularda sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın