Sponsorlu Bağlantılar

Windows mobile aygıt merkezi açılmıyor sorunu

2.020 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda Windows Mobile aygıt merkezi sorunları hakkında sıklıkla yaşanan ve diğer cihazlarla eşleştirme işine yarayan mobile aygıt yönetici açılmıyor sorunun nasıl çözüleceği hakkında bilgi aktarmaya çalışacağız.

Windows mobile aygıt merkezi ve diğer adıyla Windows mobile device center genel kullanım amacı Microsoft ActiveSync  senkronizasyon işine yaramaktadır. Yani şu şekilde basit bir anlatımla iş yerinde el terminali yada cep telefonu kullanıyorsunuz ve buradaki bilgi, verileri bilgisayar ile , bilgisayar’daki bilgileri de mobil cihazlar ( tablet, terminal, telefon ) bunlara aktarmak eşleştirmek için kullandığımız ara yüzü yazılımıdır.

Windows mobile aygıt merkezi açılmıyor

Bizim bu sorunumuzda kablo ile mobil cihazı bağladığımız da Microsoft Mobile aygıt merkezi kendiliğinden açılıyor olmasıdır. Fakat sorun şu ki mobil cihazları bağlandığında mobil aygıt merkezi açılmıyor sorunu, bağlantının sağlanamaması bizde bu sorunun nasıl çözüleceği hakkında sizlere bilgi vererek bu hatanın çözümü sağlamak olacaktır.

Usb kablo yardımı ile mobil cihazı senkronize için bağladığımızda Windows mobile aygıt merkezi açılmıyor ise Windows mobile hizmetinin durmuş olduğundan dolayı yaşanan bir sorun olduğu genel olarak söylenebilir.

Bir mobil cihaz ile eşleşmeye çalışırken Windows mobile device center açılmıyorsa bunu hizmetler kısmından aktif etmek gerekecektir.

Windows mobile aygıt merkezi açılmıyor sorunu nasıl çözülür?

  • Yukarıda bahsi geçen sorunun çözümü için ilk başta bilgisayara ile eşleştirme yapması gereken cihazı yeniden başlatınız. Bu sorun hala devam ediyorsa aşağıdaki adımları uygulama geçeceğiz.
  • Win+R tuşlarına birlikte basarak Çalıştır Penceresini açalım.
  • “services.msc” komutunu yazısınız ve Hizmetler servisini açalım.
  • Windows Mobile 2003 tabanlı aygıt bağlantısı ayarı üzerine geliyoruz ve fare yardımı ile özellikler kısmına giriyoruz.
  • Oturum Açma sekmesi bölümüne geliyoruz.
  • Farklı Oturum Aç > Yerel sistem hesabı işaretleyin.
  • Uygula > Tamam diyerek işlemi tamamlayın.
  • Bilgisayarı yeniden başlatın veya aşağıdaki adımları yapınız.
  • Win+R tuşlarına basınız. Çalıştır penceresine “gpupdate” komutu yazarak enter tuşuna basarak Windows yeni ayarlarını sağlayın.

Bu işlem sonrası yeniden Windows mobile aygıt merkezi açılmıyor sorunu çözülmüş olacaktır. Bu sorun ve farklı sorunlarınız varsa yorumlar kısmından tarafımıza mesaj olarak bırakabilir veya soru & cevap sayfamızı kullanarak çözülmeyen sorularını bize bildirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın