Sponsorlu Bağlantılar

windows güncelleme sonrası yeniden başlatmayı kapatma

1.476 views
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10, Windows 8.1 ve önce sürümlerden Windows 7 işletim sistemlerinde açıkları, yeni özellikleri getirmek için güncelleme yapılması gerekmektedir. Windows Güncelleme veya diğer adıyla Windows Update ile işletim sistemini güncellemesi yapıldığında işletim sistemi ayarları yapılandırmak için yeniden başlatmaktadır.Bu ayrıca bilgisayara yeni bir program kurarken’de sık sık başınıza gelebilmektedir. 

Bilgisayara program ve güncelleme sonra yeniden başlatmak ayarları tam olarak yeniden yapılandırma için önemlidir, fakat bilgisayar’da bir dosya indiriyor veya bir program üzerinde çalışıyor, oyun oynuyorsunuz arka tarafta güncelleme sonrası bilgisayar reset atmasını, yeniden başlamasını engelleyebilir, sınırlandırabilirsiniz. Bizde bilgisayarın güncelleme sonrası yeniden başlamasını kapatmak için aşağıda adımları uygulayarak bunu engelleyebiliriz.

Windows 10 güncelleştirmeler sonucunda, yüklenen güncellemeler sonrası bilgisayar yeniden başlamaya zorlanmaktadır. bu durumu göz önüne alarak yapılması gereken adımları izleyerek güncelleme sonrası yeniden başlamayı kapatalım.

  • Win+I tuşlarına birlikte basıyoruz.
  • Ayarlar 
  • Güncelleştirme ve Güvenlik
  • Etkin Saatleri Değiştir
  • 12 saate kadar belirleyeceğiniz aralıkta işletim sistemi kendini yeniden başlatmayacaktır.

ayrıca yeniden başlatma seçenekleri ile en fazla 6 gün otomatik yeniden başlatmayı kapatabilirsiniz. Böylece siz Windows 10 güncellemesi yaparken oynadığınız oyunlar, programlar ve işleriniz yarıda kesilmeyecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın