Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu

398 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda Bazen pencereleri kapatırken “Windows Gezgini çalışmayı Durdu” Hatası alırız bu pencereyi kapat dediğinizde ise açık olan pencerelerin tümünü kapatır buda can sıkıcı bir hal alır. peki bunun sorunu nasıl düzeltebiliriz. Bilgisayarımızın işletim sistemi nerede kurulu ise Genelde C: üzerindedir bu Bölüme giriyoruz.

 

C:\Windows\System32  bu klasör dizi içine girerek  Uzantılarını sıralıyoruz  Uzantısı  .cpl  olan Dosyaları Sıralıyoruz . Aşağıdaki Listeli CPL uzantılı Hariç Dosyaların dışında kalan Tüm CPL uzantılı dosyaları Siliyoruz ve bu sıkıntıdan kurtulmuş oluyoruz.

Bu Dosyaları Kesinlike Silmiyoruz.

appwiz.cpl

bthprops.cpl

collab.cpl

desk.cpl

Firewall.cpl

hdwwiz.cpl

inetcpl.cpl

infocardcpl.cpl

intl.cpl

irprops.cpl

joy.cpl

main.cpl

mmsys.cpl

ncpa.cpl

powercfg.cpl

sysdm.cpl

TabletPC.cpl

telephon.cpl

timedate.cpl

wscui.cpl

 Yukarıda verdiğim bilgiler ile Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası, sorunu ile karşılaşanlar bu konuda sorunun nasıl çözülür? sorusuna cevap aramış olacaktır. Eğer Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Problemi, Windows 10, Windows 7 veya diğer işletim sistemi aynı sorunları yaşıyorsanız Sistem Geri Yükleme yaparak sorunsalın çözümü tekrar farklı yol ile deneyebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın