İpUçları

Windows Bu uygulama güvenliğiniz için engellendi Sorunu Çözümü

Windows Bu uygulama güvenliğiniz için engellendi Sorunu Çözümü

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10 işletim sistemi başta olmak üzere Windows 11 ve diğer eski sürümlerinde de görünen “Bu uygulama güvenliğiniz için engellendi” hata mesajı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bilgisayara bir program kurmak istediğinizde bu mesajı alma ihtimaliniz yüksektir. Bunun nedeni Windows güvenliğini sağlayan DEFENDER Yazılımı ile alakalı olması nedeniyle oluşmaktadır.

Windows 11 Bu uygulama güvenliğiniz için engellendi hata mesajı alıyorsanız programların imzasız sürümleriyle genel olarak karşınıza çıkmaktadır.

Bilgisayarınıza internet üzerinden indirdiğiniz bir exe dosyası, bir setup dosyasını yüklerken veya çalıştırırken oluşur.

Windows 10 ve Windows 11 Defender güvenlik yazılım tarafından imzasız yazılımlar yüklenirken engellemektedir. Engellediğinde ise Bu uygulama güvenliğiniz için engellendi uyarı mesajı alırsınız.

Gerçek zamanlı koruma sağlayan Defender engelleme yapmaktadır. Böyle durumlarda ne yapmak gerekir.

BU UYGULAMA GÜVENLİĞİNİZ İÇİN ENGELLENDİ SORUNU ÇÖZÜMÜ

 

Bu uygulama güvenliğiniz için engellendi mesajı alıyorsanız yapmanız gereken işlem bilgisayarda Yönetici ( Administrator ) olarak girmeniz gerekecektir. Yönetici hesabına sahip olmanız gerekir.

VİDEO;

Bunun dışında Windows Tuşu + R harfine bastığınızda çalıştır penceresi açılacaktır. Bu pencereye cmd.exe komutunu yazın ve enter tuşuna basınız.

Komut satırına “net user administrator /active:yes” komutunu yazarak enter tuşuna basınız. Böylece yönetici hesabını aktif hale getireceksiniz.

Budan sonra program yükleme işleminde “Bu uygulama güvenliğiniz için engellendi” sorunu yaşamayacaksınız.

Bu konumuzda Bu uygulama güvenliğiniz için engellendi hatası nasıl çözülür, sorun nasıl düzelir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL