Sponsorlu Bağlantılar

Windows Kullanıcı Adı Nasıl Gizlenir?

275 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızın başlat düğmesine bastınız bilgisayarınız açıldık dan sonra şifre soran kısımda Kullanıcı adı görürsünüz altında ise parola sorar bu parolayı girdiğinizde login olarak bilgisayarınız kullanmaya başlarsınız.  Eğer meraklı gözler varsa sizin şifrenizi bilmezse bile kullanıcı adınızı en azından bilir bunların şifrelerinde kullanıcı adına göre bulma şansları da olabilir.

kullanıcı adı ve şifresi

Benim yazdığım bu konuda yukarıda resimde login olurken bile kullanıcı adının yazmayıp ( ademocut) gibi şifre ve kullanıcı adını da girerek login olmanızdır. böylece meraklı gözlerden uzak tutmuş olacaksınız.

Windows Kullanıcı adı Gizleme?

Başlat Menusu Arama Yerine regedit yazarak yada Win+R tuşları çalıştır penceresini açarsınız bu pencereye Regedit komutunu yazarak enterlersiniz.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System yolu takip ediniz.

Sağ açılan menüde “dontdisplaylastusername” yazısını göreceksiniz bu değere gelerek çift basmayla açın ve değeri 1 yapınız sonra tamam diyerek çıkınız. Bundan sonra bilgisayarınızı her açtığınızda kullanıcı adı ile birlikte şifrenizi de girmeniz gerekecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın