Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda WebSite Nasıl Yayınlanır?

4.298 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Konumuzda Bilgisayarımızda Web Sayfa Nasıl Yayınlanır ? Bundan bahsetmek istiyorum Basit ve kolay şekilde nasıl yayınlarız bu konu hakkında bilgi vermek istiyorum. Bu Konuda professionel  yayın yapmak için Server’ler vardır. IIS server üzerine kurulur ve internet siteleri yayınlama‘da kullanılır, ama normal bilgisayar’da da internet site yayınlama işini ayrıca yapabilirsiniz. 

Bu Makinelar devamlı çalışmakta ve kesintisiz yayın yapmaktalar biz evde kullanacağımız için bilgisayarımızı kapattığımızda ise bu Web sitemizde yayını kesmiş olacaktır birde evlerde kullandığımız İP adresleri Dinamik olduğu için  randıman alınamayacaktır. Eğer ki Devamlı kullanıcıların gelmesini istiyorsak basitçe Statik bir ıp adresi almamız ve Bilgisayarımızın açık olması gerekmektedir.

Site Nasıl Yayınlanır?

 

 

Xp Bilgisayarlarda ise Aynı Metodu izleyebilirsiniz . Windows özelliklerini açma / kapama ise Cd  takarak yapacaksınız.

Birde küçük Bir not vermek gerekirse evinizde site yayınlamak için Modem ‘den İç Ip yönlendirme yapılması ve Bilgisayarınıza sabit ip adresi vermeniz gerekir. Sizlere hazırladığım video ile web site nasıl yayınlanır?

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bilgisayarda WebSite Nasıl Yayınlanır? (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. iis üzerinden yayınladığımız bu siteye başka bilgisayardan erişmek için ne yapmalıyız?

    • kardeşim ilk önce senin IIS de yayınladığım sayfaları başkalarının görmeleri için ilk önce sabit bir İP adresine ihtiyacın var. sabit Ip adresinide turktelekom başvurmanız gerekir onun belli bir ücreti var ama rakamını bilmiyorum. sabit ip adresini aldıkdan sonra başkalarıda görebilir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın