Sponsorlu Bağlantılar

Harddisk boşta kaldığı zaman kapansın…

719 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınız’da güç yönetimi Önemlidir. Hele Birde Laptop , Netbook kullanıyor iseniz Batarya’yı uygun bir şekilde tasarruflu kullanmak çok önemlidir. Bu Güç ayarlarını iyi yapabilmek için kullanma şeklinize bakmak gerekecektir.

Eğer bilgisayarınızda , işlem yaptık dan sonra kullanmadan açık kaldığını düşündüğünüzde Diz üstü bilgisayarınızın Monitörünü kapatarak güç tasarrufunda buluna bilirsiniz yada Bilgisayarınızı uzun bir süre açık tuttuğunuzda Monitör dışında Donanımsal olarak Hard disk çalışmasını durdurma imkanı’da mevcut dur.

Laptop Güç Tasarrufunu yapabilmek için Ufak tefek ayarları yapmak dan kaçınmayınız. Bilgisayarınızı devamlı Şarjlı olarak Elektrik kablosuna bağlamakta zarar vereceği için Kullandığınız bilgisayarınızın ayarlarını iyi yapınız.

Şimdi Gelelim bilgisayarımızın güç yönetimi ayarlarına nasıl ulaşabiliriz.

Başlat > Denetim Masası > Güç Seçenekleri > Hangi Planda ise Ayarı Değiştir > Gelişmiş Güç Ayarlarını Değiştir…

bilgisayar güç denetimi

 

Sabit Disk Sekmesine giriyoruz Bu kısımda Pil ile Yada Prize Takılı iken Hard Disk Ayarını Değiştirebiliyorsunuz. Böylelik ile Bataryalı kullandığınız Bilgisayarın Güç Tüketim Performansı iyileştirmiş olursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın