Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 tarih nasıl değişir?

3.133 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Bu konumuzda Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10’da tarih & saat nasıl değişir? tarih ayarı, saat ayarı hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Bu yeni işletim sistemi ilk başlarda biraz karışık bir yapı gibi gelmektedir. Menülerin yeri nereden hangi ayara girilir? bu tür menü fazlalığı karma karışık bir hale çevirmektedir. Bu yeni işletim sisteminde tarih değiştirme konusunda sizlere kolay yoldan nasıl yapılır? bunu alt konularda anlatacağız.

Windows 10 tarih değiştirme ;

Başlat > Ayarlar menüsüne giriyoruz Bu menü içinde Windows 10 tarih değiştirme, Windows 10 saat değiştirme ve Bölge ayarlarını yapacağımız diğer ayarların olduğu bir menü penceresi açılacaktır.

Zaman ve dil tercihleri ( konuşma,bölge, tarih ) kısmından bu tercihleri değiştirmek için giriyoruz.

Windows 10 saat değiştirme , Windows 10 tarih değiştirme işlemlerini yapacağınız tüm ayarları buradan bulabilirsiniz. Ülkemizde yaz saati uygulaması devam ettiği için bilgisayar sistemi İngiltere, Greenwich üzerinden baz aldığı için Türkiye’de saatler yanlış göstermektedir. Bu nedenle “saat otomatik olarak ayarla” ve “saat dilimini otomatik  olarak ayarla” ayarlarının kapalı olmasına ve el ile manuel şekilde bunu sizin ayarlamanız gerekmektedir. 

Windows 10 zaman ayarını bu şekilde kolay yoldan yapabilirsiniz, Windows 10 güncellemeleri ile bu ayarlar menüsü zamanla değişebileceğini unutmayınız çünkü daha önce önceden araç menüsünden sağ alt köşede saat gösteren panelden direk olarak girerken şimdi bu menü farklılık göstermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın