Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 asılı veya kilitlenen uygulamalar nedir nasıl düzelir

1.469 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda asılı veya kilitlenen uygulamalar nedir konusunda sizlere bu makalemizde destek vererek bu sorunun nasıl gidereceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz. Aslında bu sorunu da bende sık sık almaktayım bunun nedeni Windows 10 update güncellemelerini kapatmak aynı zamanda Windows 10 güvenlik duvarını kapatarak ESET kullanmamdan dolayı yaşadığımı da bilmekteyim.

Windows 10 kullanıyorsanız sağ altta bir uyarı mesajı görüyorsanız burada bazı sorunların oluştuğu ve bu sorunları düzeltmek gerektiğini size belirtmektedir. Bu sorunu düzeltmek için sorun gidericide “asılı veya kilitlenen uygulamalar hatası” alıyorsanız bu yazımız tam size göredir.

Windows Mağazası Uygulamaları penceresinde “asılı veya kilitlenen uygulamalar sorunu” düzeltilmedi mesajı alıyorsanız aşağıda adımları kontrol ediniz.

Windows 10 güncellemeleri kapatıp kapatmadığınızı kontrol ediniz. Eğer Windows 10 güncellemelerini kapattıysanız yukarıda uyarı mesajını alabilirsiniz.

Windows Tuşu ve I harfine basınız Ayarlar sekmesi açılacaktır. Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update olarak buradan ayarların açık olduğundan emin olunuz.

Ayrıca Windows 10 güncellemeleri bilgisayarınızın yaptığınızdan emin olunuz. Asılı veya kilitlenen uygulamalar problemi genellikle güncelleştirmeler sonrasın oluşmaktadır. Eğer hata almaya devam ediyorsanız Windows Update hatalarını düzenlemek için “https://support.microsoft.com/tr-tr/help/10164/fix-windows-update-errors” adresi üzerinden kılavuzu okuyarak güncelleme sorunlarını düzenleyiniz.

Eğer herhangi bir antivirüs programı kullanmıyorsanız o zaman Windows Güvenlik duvarının açık olduğundan da emin olunuz.

TAVSİYE VİDEO;

Yukarıda verdiğimiz adımlarla asılı veya kilitlenen uygulamalar çözümü sağlanacaktır. 2019 yılından 2020 yılına geçeceğimiz son aylarımızda yeni yayınlanacak güncellemeler ile bu sorunla sık sık karşılaşabilir veya güncellemeler ile sorun kendiliğinden düzelebilecek metotlar geliştirilebilir.

Windows 10 asılı veya kilitlenen uygulamalar hatası nasıl çözülür olarak sizlerden gelen bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan tarafımıza sorulara cevaplar vermeye çalıştık.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın