Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp’da para transferi / gönderme nasıl yapılır?

7.371 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda yakın zamanda WhatsApp gelecek olan ve şuan test edilmekte olan WhatsApp da para gönderme dönemi hakkında ve WhatsAppdan para transferi nasıl gerçekleştirilir? Bunu anlatmaya çalışacağız.

WhatsAppdan para gönderme şuan test edilmekte olup ardık uzak’daki arkadaşlarınıza eşinize, çocuklarınıza, arkadaşlarınıza kolaylıkla para gönderme işleminde kullanabileceğiniz bu özellik şuan Hindistan’da beta sürümü olarak kullanılmaktadır.

Sistemin adı WhatsApp Payments Bu sistemde parayı gönderen ve parayı alan alıcının WhatsApp payments özelliğinin kullanıma açık olması ve Banka hesabına bağlı olması gerektiğini belirterek para transferi, gönderme nasıl yapılır? Bunu anlatmaya çalışalım.

WhatsApp da Para Nasıl Gönderilir?

Bu özelliği kullanabilmek için WhatsApp > Ayarlar > Ödemeler > Ek > Bu alandan “Ödeme” seçeneği kısmı işaretlenerek aktif hale getirilmelidir.

Çıkan politikaları, şartları kabul ettiğiniz bir metin bildirimi çıkacak ve bunu onayladıktan sonra oradan çıkıyoruz.

Sonraki adımda Listenden Banka Bilgilerinizi seçmeniz gerekecektir. Banka bilgileriniz de WhatsApp kullandığınız telefon numaranızın kayıtlı olduğundan emin olunuz.

UPI hesabı yoksa güvenlik bilgilerinizi doğrulama ile bir hesap oluşturmak gerekmektedir. Ardından para göndermek için kullanıcı adını ve göndermek istediğiniz para miktarını yazarak karşı tarafa eft, ya da diyebileceğimiz para gönderme işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz.

whatsappda para transfer etme

WhatsApp Upı tabanlı para gönderme sistemi şuan Hindistan üzerinden deneme sürümü kullanmaya başlamıştır. Bu yakın zamanda tüm ülkelerde gelecek güncellemeler ile kullanılma başlayacaktır. İOS ve Android tabanlı telefonlarda kullanıma sunulacak olan WhatsApp para gönderme işlemi oldukça işe yaracak gibi görünmektedir. WhatsApp’dan para atma, WhatsApp dan ödeme yapma konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştık bununla ilgili sorularınızı yorumlar kısmından atabilirsiniz.

UPI Nedir?

UPI kelime anlamı olarak Unified Payments Interface kelimelerin kısaltılarak baş harflerini almıştır. Türkçe kelime karşılığı olarak Birleştirilmiş ödemeler arabirimi olarak söylenmektedir. UPI, akıllı telefon kullanarak herhangi iki banka hesabı arasında para transferine izin veren bir ödeme sistemidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın