Mobil Telegram

WhatsApp sohbet geçmişini Telegram’a Nasıl Aktarılır

WhatsApp sohbet geçmişini Telegram’a Nasıl Aktarılır

Yakın zamanda WhatsApp’dan Telegram ve Signal büyük bir göç yaşanmıştı. Çoğu kişi Telegram ve diğer uygulamalara geçti fakat hala WhatsApp kullanılmaya devam etmektedir.

Telegram uygulamasına geçenler WhatsApp sohbet geçmişini taşıma işlemini yaparak sohbetine kaldığı yerden Telegram üzerinden devam edebilecektir.

Bizim bu konumuzda WhatsApp sohbet geçmişini Telegram’a transfer etmek için hangi yol ile taşıma yapılabilir aktarılır bunu yazımızda bulabilirsiniz.

Sizde WhatsApp konuşmalarınızı Telegram’a taşımak istiyorsanız aşağıda vereceğimiz işlemler doğrultusunda programsız, hiçbir uygulama ihtiyacı olmadan taşıyabilirsiniz.

 

WHATSAPP SOHBETİ TELEGRAMA TAŞIMA

 

WHASAPP SOHBET GEÇMİŞİNİ DIŞA AKTARMA

Whatsapp bir özelliği de sohbet yedeklerini dışa aktarmayı sunmaktadır. WhatsApp sohbetine dışa aktarma ( export ) ederek Telegram içe aktar ( inport ) ile sohbet geçmişini taşıyabilirsiniz.

Şimdi bunun için aşağıda adımları takip ederek nasıl yapılır, nasıl yapılmış bunu adım adım sizlerle paylaşacağız.

  • Hangi sohbeti taşıyacaksanız o kişinin sohbet mesajlaşma penceresini açıyoruz.
  • Sağ üst köşe de üç nokta simgesine dokunun
  • Açılacak pencerede Diğer
  • Sohbeti dışa aktar
  • Medya veya Medyasız dışa aktarma işlemi sunmaktadır. Burada Medya ile dışa aktar dediğiniz videoları katacağı için biraz zaman alabilir. Bu nedenle sadece sohbetleri almak istiyorsanız Medyasız dışa aktar tercihini kullanabilirsiniz.

Buraya kadar WhatsApp sohbet geçmişini dışarı aktarıyoruz. Bundan sonraki işlemde bu mesajlaşma geçmişini Telegram aktarma işlemine geldi.

SOHBETİ TELEGRAMA AKTARMA

İki seçenek sunmakta olan Medyasız veya Medya aktarmadan birini seçtikten sonra “Paylaşım” sayfasından Telegram Uygulamasını seçiyoruz.

Uygulamada aktarmak istediğiniz kişiyi seçiyoruz ve “içe aktar” butonu kullanarak WhatsApp’dan dışa aktarılan sohbet geçmişini Telegram aktararak kullanmaya başlayabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

BİLGİSAYARCIYA SOR SOR

Bu konumuzda Whatsapp sohbet geçmişini Telegram nasıl aktarılır bunu yazımızda sizler içib vermeye çalıştık.

Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer tüm konularda sorular için soru sor sayfamızdan bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL