WhatsApp

WhatsApp saklanan mesajlar özelliği nedir

WhatsApp saklanan mesajlar özelliği nedir

Dünyaca ünlü popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp 2023 yılına birçok yeni özellikleriyle girmeye hazırlanmaktadır.

Bu yeni özelliklerden biride “Saklanan Mesajlar” özelliğidir. Peki nedir bu saklanan mesajlar özelliği gelin hemen öğrenelim.

Kullanıcı deneyimini artırmak isteyen WhatsApp saklanan mesajlar özelliği test etmeye başladı. Bu yeni özellik ne işe yarar?

WHATSAPP SAKLANAN MESAJLAR ÖZELLİĞİ NE İŞE YARAR

Bilindiği gibi son özelliklerden biride kaybolan mesajlar özelliğiydi. Sohbet içerisinde kullanılan kaybolan mesajlarda gönderdiğiniz sohbet içindeki mesajları belli bir süre sonra bu mesajlar kaybolmaktaydı.

Saklanan mesajlar özelliği ise bu kaybolan mesajlar daha geliştirmek ve kontrolünü sağlamak amaçlı olarak sohbet içindeki mesajları sabitleyebilmek ve istedikleri zaman kaldırabilmek için kullanılacaktır.

Bunun dışında kaybolan mesajın süresi dolmuş olsa bile bunu her iki kullanıcının da görmesini sağlamak amaçlı kullanılmaktadır.

İşaretlenmiş bu mesajın tekrar işaretini yani saklama özelliğinden çıkardığınızda bu mesajlar kaybolacaktır.

Şuan için test aşamasında olan saklanan mesajlar özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağı belli değildir.

Kaynak;https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-android-2-23-1-24-whats-new/

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL