Sponsorlu Bağlantılar

Web tarayıcıda kapanan sekmeyi geri açma

1.072 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Chrome, Mozilla Firefox, Explorer, Yandex, Safari, Edge ve diğer adını saymadığımız web tarayıcılarda yanlışla kapattığımız veya kapattığımız ama sonradan tekrar lazım olan sayfalara ulaşmak için tekrar geri açma konusunda pratik olarak bilgiler vermeye çalışacağız.

Kapatılan sekmeyi nasıl geri açılır konusunda aslında basit olan bu teknik ile eski sayfayı geri yükleyebiliriz. Eğer tarayıcınızda yanlışla kapattığınız sayfa sekmesini tekrar geri açmak isterseniz kullanacağınız kısayol tuşu CTRL+T tuşlarına basmak olacaktır.

Control + T tuş kombinasyona birlikte bastığınız da kapatılan sayfa geri gelerek, tekrar kaldığınız yerden geri yüklenecektir. Yukarıda gördüğünüz tuşlar yanlışla kapatılan sekmeleri geri açmak için kullanacağınız kurtarıcıdır.

Bu metot tüm tarayıcılarda geçerli olmak üzere kullanabilirsiniz. Ctrl+T tuşu ne işe yarar olarak araştırma yapan kullanıcılar için de sorumuza cevap vermiş olmaktayız.

  • kapatılan sayfaları geri açma
  • kapatılan sayfayı geri açma
  • kapatılan sayfayı geri alma
  • yanlışlıkla kapatılan sayfayı geri alma
  • kapatılan sayfayı geri açma kısayolu
  • son kapatılan sekmeyi açma
  • chrome sekmeleri kurtarma

Yukarıda konu arama kelimeleri ile arama yapan kullanıcılar için diğer bir ipucu ise kapatılan sekmeleri tekrar açmak için tarayıcı da bir sekme üzerine gelerek farenin sağ tuşu ile geri açabilirsiniz.

Kapatılan sekmeyi yeniden aç”  Ctrl+ÜstKrkt+T yazılı alanı kullanarak geri yükleyerek kurtarmış olursunuz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/sexy-undo-close-tab/bcennaiejdjpomgmmohhpgnjlmpcjmbg

Son sekmeyi yanlışla kapattınız ve bunu geri açmak mı istiyorsunuz bunun birde eklenti mevcuttur.

bu eklenti bir geçmiş tarih tutarak geçen aya kadar açılmış sekmeleri, sayfaları hafızasında tutarak geriye getirmeyi sağlayabilirsiniz. Son derece faydalı bir eklenti olarak söyleyebiliriz.

Kapatılan sekmeleri açma chrome başta olmak üzere diğer tüm tarayıcılarda en faydalı olarak ctrl+t tuşu iş görecektir. Tek tek uğraşmak yerine toplu şekilde açmak için sürekli bu tuşa basmanız bu işi yerine getirmiş olacaktır.

Bu şekilde yanlışlık nedeniyle kapatılan sekmeleri geriye açmak için kullanabileceğiniz pratik bir çözümdür.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın