Sponsorlu Bağlantılar

Web sitesi kime ait öğrenme

1.100 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bir internet sitesinin kime ait olduğunu öğrenmek için hani yollara başvurulur, kime ait bunu nasıl öğreniliriz meraklı kullanıcılara bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.

Bir site kurulumu için ilk önce domain adı satın almak gerekmektedir, bu domain adı için gerekli evraklar, fatura bilgileri için vatandaşlık numarası, ad, soyadı ve adres bilgilerinin bulunduğu forum doldurmak ve bu işe aracı olan firmalara üye olarak sizde kendi adınıza bir domain satın alabilir.  Sonrasında bir sunucu kiralamak suretiyle sizinde bir web siteniz olabilir.

İnternette giriş gezinirken ziyaret ettiğiniz web site kime ait öğrenmek istiyor ve merak ediyorsunuz. Girmiş olduğunuz internet sayfasının sahibi kim olduğu bazı sitelerde yazmaz sizde bunu merak ediyor olacaksınız ki bu yazımızı okumaktasınız bizde bu site sahibini bulmak konusunda aşağıdaki yöntemi sizler için hazırladık.

 

WEB SAYFA SAHİBİ KİME AİT

 

Sitenin sahibin kime ait olduğunu domain sorgulama siteleri üzerinden bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz. Sonuçta domain kayıt etmek için üye olduğumuz bu siteler bu hizmeti size vermektedir.

Domain sorgulama, kayıt olma ve birçok hizmeti satın alacağınız sitelerden birkaç isim vererek bunun kime ait olduğunu sorgulamasını yapacağız.

Kayıtların esas yapıldığı ICANN üzerinden bu işlemi gerçekleştirebileceğimiz gibi, isimtescil, turkticaret, hostgator, netro vb. siteler üzerinden web site kimin sorunun cevabı öğrenebilirsiniz.

Şimdi biz ICANN üzerinden sitenin gerçek sahibini öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulamak suretiyle öğreneceğiz.

https://whois.icann.org/en” adres üzerinden site, domain sorgulama adresini kullanıyoruz.

 

ENTER A DOMAİN yazan kısma hangi sitenin sahibini öğrenmek istiyorsanız onu yazacağız. Site ismini yazalım ver sorgulamasını LOOKUP butonu ile basalım.

Site kimin öğrenmek ve kayıtlı kişinin bilgilerini bu alan üzerinden kolaylıkla öğrenebiliriz. Böylece merak ettiğiniz internette sitenin kimin olduğunu bulmak aslında bu kadar zor değildir. Bu işlemi kolaylıkla öğrenmek mümkündür.

Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfanın hemen altında yorumlar kısmına veya diğer tüm sorularınız için soru & cevap sayfamızdan sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın