Sponsorlu Bağlantılar

Web site yükleme süresini test etme

17 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, seo çalışmaları konusunda sitenizin yüklenme süresi ne kadar, kaç saniye de sayfamız açılıyor? Bununla alakalı sitenize ait hız testini yapabileceğiniz birkaç online site örneği vermeye çalışacağız.

Sayfaların yüklenme süresi seo açısından mutlak bir öneme sahip olduğunu site adminleri, web masterlar bilmektedir. Hızlı açılan sitelerde ziyaretçi kaybı yaşanmaz fakat sayfaların geç açılması nedeniyle ziyaretçi kayıpları oldukça fazla olacaktır. Bu nedenle sitenizde site yüklenme süresini zaman zaman ölçeler dar boğazları, tıkanıkları gidermek gerekmektedir.


Bu nedenle işe yaracak olan pingdom website speed tool aracı oldukça işe yaracak araçlardan biridir. Bu araçla neler yapılabilmektedir?

PİNGDOM WEBSİTE SPEED TOOL

Sayfaların yüklenmesi test eder, sayfaları analiz ederek darboğazı tespit etmede yardımcı olacak bir araç olarak ön plana çıkmaktadır.

Böylece kullanıcı dostu bir sayfa olabileceğinizi unutmayın. Tespit edilen darboğazı, tıkanıkları giderdiğinizde sayfalarınız daha hızlı açılacaktır.

  • İçerik türüne göre boyutlandırma
  • İçerik türüne göre sorgulamalar
  • Dış bağlantılar
  • Domain ( alana ) göre sorgulama istekleri

Bu tür sorgulamalar ile sitenizi en fazla yorun ve sayfanızın geç açılmasını sağlayan sorgulama türlerini görebilirsiniz. Bu içerik yükleme süresini test etmek için “https://tools.pingdom.com/” adresi üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Website darboğazı nereden yaşanıyor? Sorularına buradan site sorgulamaları görerek alacağınız tedbirlerle bu sorunu böylece aşmış olacaksınız. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınız gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın